28 SIERPNIA 2022 r. – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś różaniec za zmarłych polecanych wypominkach rocznych o godz. 17.30.
  2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Mariusza Bąka, który będzie katechetą w szkole nr 1 i służył nam w duszpasterstwie parafialnym. Ponadto w naszej wspólnocie zakonnej nastąpiły zmiany: Ks. Andrzej Urbańczyk został mianowany nowym dyrektorem Zespołu Szkół Salezjańskich za ks. Mirosława Gajdę, który udał się do Domu Zakonnego w Wiśle. Asystenci kl. Piotr Bednarczyk i kl. Jakub Piątkowski zakończyli swoją roczną praktykę, a w ich miejsce przybyli kl. Szymon Ogórek i kl. Krystian Szornel. Również koadiutor Wojciech Zięcina zakończył pracę w internacie i udał się do pracy do Włoch. Współbraciom ustępującym dziękujemy za wszelką służbę na rzecz parafii, a nowym życzymy nieustannej opieki Maryi Wspomożycielki.
  3. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,

w czwartek – 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 będzie o godz. 8.00 w sanktuarium, a dla Szkoły Podstawowej w Zaborzu o godz. 8.00 w szkole.

w sobotę  – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się  modlić o nowe powołania do służby Bożej. Z okazji pierwszego piątku miesiąca oddamy część Najświętszemu Sercu Jezusa i odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Dodatkowa Msza Święta o godz. 17.00. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej. W sobotę o godz. 8.00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 poświęcimy dzieciom tornistry i przybory szkolne.

6. Od 1 września kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i czwartki w godzinach 9.00-10.30 i 16.00-17.45. Od września zaczynamy przyjmować intencje na przyszły rok kalendarzowy.

7. Zgodnie z postanowieniem od 1 września w dni powszednie NIE BĘDZIE Mszy Świętej o godz. 7.30, ale jako parafia będziemy odprawiać intencje o godz. 7.00.

8. Na ostatni koncert z cyklu Boskiego Grania zapraszamy w piątek o godz. 20.00 na plac św. Jacka.

9. We wtorek 6 września po Mszy wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się do sanktuariów maryjnych do Włoch.

10. W ubiegłą niedzielę na renowację naszego sanktuarium uzbieraliśmy 11.629 zł. Bóg zapłać.

11. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za składane ofiary i życzymy dobrej niedzieli.