29 listopada 2020 r. – I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy dziś na nieszpory maryjne połączone z nowenną do Niepokalanego Poczęcia N.M.P. o godz. 18.00. Z tego względu nie ma dziś wypominków. Nowennę będziemy kontynuować na Mszach wieczornych do 7-go grudnia. Od poniedziałku Roraty w naszym sanktuarium o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. W związku z tym w tygodniu nie ma Mszy o godz. 18.00, a ta w sobotę o godz. 17.00 jest Mszą niedzielną. Na Roraty zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

2. W niedziele Adwentu po każdej Mszy św. w przedsionku kancelarii są do nabycia opłatki wigilijne i świece „Caritas”, a w dni powszednie – w zakrystii po Mszy św. albo w kancelarii w godzinach urzędowania.

3. Dziś o godz. 18.30 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

4. Wraz z Fundacją „Małych stópek” i Apostolstwem Kobiet naszej parafii w czasie Adwentu mamy okazję włączyć się w zbiórkę artykułów higienicznych i środków czystości dla mieszkańców diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Bielsku-Białej. Dlatego od przyszłej niedzieli (6.12.) przy ołtarzu św. Józefa pojawi się choinka z papierowymi bombkami, zawierającymi na odwrocie informacje dotyczące tej akcji. Każdy, kto pragnie wspomóc samotne matki z dziećmi, może zabrać bombkę do domu, a w zamian ofiarować swój dar. Dary będzie można składać codziennie pod naszą choinką, a dodatkowo w piątki 11 i 18.12. w salce obok kancelarii 20 minut przed i po Mszy roratniej, gdzie będzie dyżurowało Apostolstwo Kobiet.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych, jednak w związku z zagrożeniem epidemicznym prosimy koniecznie o telefoniczne zgłoszenie tych osób, które chcą skorzystać z posługi księdza. W tym dniu w naszym Sanktuarium od godz. 15.00 okazja do spowiedzi św. Nasz Biskup udziela w ten piątek dyspensy od postu górnikom, ich rodzinom i uczestnikom uroczystości barbórkowych na terenie diecezji. Msza Św. w intencji górników o godz. 10.00.

6. W przyszłą niedzielę (6 grudnia) nasi młodzi wolontariusze przeprowadzą zbiórkę pieniężną do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie. Za każdą złotówkę już teraz wyrażamy wdzięczność.

7. Za tydzień nie ma spotkania Róż Różańcowych i zmiany tajemnic.

8. W ubiegły czwartek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Podjęte zostały tematy bieżące oraz omówiono zaplanowane wydarzenia i przedsięwzięcia w naszej parafii na najbliższe miesiące.

9. Już dziś zapraszamy naszych jubilatów obchodzących w tym roku 25- lub 50-lecie małżeństwa na wspólną Mszę św. dziękczynną w niedzielę 27 grudnia na godz. 10.00.