29 MAJA 2022 r. – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO

1. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 18.00, a po nim Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  2. Od środy zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w naszym kościele w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy wieczornej.
  3. W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Sarkandra, patrona naszej diecezji; we wtorek święto Nawiedzenia NMP – w tym też dniu miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko; w środę wspomnienie św. Justyna, męczennika – w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o wszystkich dzieciach.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się  modlić o nowe powołania do służby Bożej. Z okazji pierwszego piątku miesiąca oddamy część Najświętszemu Sercu Jezusa i odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Dodatkowa Msza Święta o godz. 17.00. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej. W sobotę o godz. 8.00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
  5. W sobotę w parafii Wniebowzięcia NMP o godz. 18.00 czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Szczegóły na plakacie.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać na Mszy o godz. 10.00 zjazd Byłych Wychowanków Salezjańskich; o godz. 11.30 dzieci będą obchodzić I rocznicę komunii Świętej, a o godz. 18.30 Mszę Świętą prymicyjną odprawią Neoprezbiterzy Salezjańscy, w tym ks. Maciej, który odbywał u nas praktykę diakońską. Również w przyszłą niedzielę ks. bp Roman Pindel zaprasza na pielgrzymkę ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.
  7. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną uzbieraliśmy 10.070 zł. a jałmużna wielkopostna w wysokości 6278 zł zostanie przekazana na wsparcie Ukrainy.
  8. Rodzinny spływ kajakowy rozpocznie się w sobotę Mszą Świętą o godz. 7.30.
  9. Dziękujemy parafianom za składane ofiary materialne i duchowe oraz wszystkim zaangażowanym w pomoc podczas ostatnich uroczystości w naszej parafii, czyli bierzmowania, I komunii Świętej oraz odpustu i czuwania Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
  10. W tym tygodniu odeszli z naszej parafii: Marianna Pietras i Jacek Cinalski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…