29 sierpnia 2021 r. – 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś zamiast nieszporów będziemy polecać naszych zmarłych w wypominkach rocznych o godz. 17.30
  2. Witamy raz jeszcze w naszej wspólnocie parafialnej ks. dr Michała Kaletę, ks. Krzysztofa Papierza, którzy wraz ze mną i ks. Ryszardem oraz ks. Aleksandrem będziemy Wam posługiwać duszpastersko. W naszej wspólnocie zakonnej również nastąpiły zmiany: za ks. Jana Gabrysia przyszedł ks. Mirosław Pieprzyca; za ks. Ireneusza Piekorza – ks. Michał Libor, kierownik internatu; za ks. Franciszka Janygę – ks. Paweł Bróż – kierownik oratorium oraz współbracia klerycy Piotr Bednarczyk i Jakub Piątkowski; za s. Felicytę – s. Loretta – katechetka i odpowiedzialna za scholę dziecięcą.
  3. Ks. Proboszcz z parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu zwraca się do nas o wsparcie finansowe remontu muru na cmentarzu parafialnym. Cmentarz ten jest naszym wspólnym dziełem, gdzie chowani są zmarli z wszystkich parafii oświęcimskich. Stąd w przyszła niedzielę 5 września po Mszach będzie zbierana do puszek ofiara na ten cel i ks. proboszcz wygłosi kazania.
  4. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopaków do Służby Liturgicznej w naszym Sanktuarium. Zaproszenie kierowane jest do uczniów od klasy 3 szkoły podstawowej wzwyż. Zapisy w zakrystii Sanktuarium lub u ks. Krzysztofa Papierza. Również do scholi dziecięcej można zapisać dzieci od 6 roku życia u s. Loretty w szkole lub w zakrystii.
  5. Sakrament bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 6 września na Mszy Świętej o godz. 18:00 w naszym Sanktuarium. Próby dla młodzieży przyjmującej ten sakrament odbędą się 1,2 i 3 września o godz. 16:00 w kościele i zakończą się spowiedzią. Obecność obowiązkowa.
  6. Rocznica I komunii Świętej w naszej parafii będzie miała miejsce w niedzielę 12 września na Mszy o godz. 11.30.
  7. Intencje na nowy rok 2022 można zamawiać w kancelarii od najbliższego poniedziałku 30 sierpnia.
  8. W środę 1 września rozpocznie się Nowy Rok szkolny. Msza Św. dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej w Zaborzu i szkoły podstawowej nr 1 odbędzie się o godz. 8.00, a dla Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego o godz. 9.15 i 11.15.
  9. W tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w naszym sanktuarium w piątek od godz. 15.00. W piątek również udamy się do chorych z naszej parafii, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii lub w kancelarii.
  10. Wszystkich parafianom dziękujemy za składane ofiary na cele sanktuarium i ofiarowane modlitwy i uczynki w intencji naszej wspólnoty parafialnej.
  11. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie modlitewne, które poprowadzi Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł Stanisław Oleksy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…