3 KWIETNIA 2022 r. – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30. Droga krzyżowa w naszym sanktuarium w piątek o godz. 8.30 i 17.00. W najbliższy piątek droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą Świętą w parafii św. Józefa i przejście do parafii św. Maksymiliana. W tym dniu nie będzie drogi krzyżowej o godzinie 19.30. Ekstremalna Droga Krzyżowa w naszej parafii rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 20.00. Zapisy na stronie edk.org.pl Serdecznie zapraszamy!
  2. Z racji I czwartku miesiąca będziemy prosić o dar nowych powołań do służby w Kościele. W czwartek też o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii świętej.
  3. Rocznica I komunii świętej odbędzie w naszej parafii w niedziele 5 czerwca o godz. 11.30.
  4. Apostolstwo Kobiet w ramach akcji „Wielkopostne porządki” zbiera środki czystości i higieny dla Domów Pomocy Społecznej Sióstr Serafitek. Artykuły można składać przy ołtarzy św. Józefa do piątku.
  5. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na Mszę Świętą w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w dolnym Kościele parafii św. Maksymiliana.
  6. W przyszłą niedzielę uroczysta procesja z palmami na Mszy o godzinie 11.30. W tym dniu LSO i Schola organizuje kiermasz wielkanocny. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie akcji naszych grup.
  7. Na plakatach i na stronie internetowej można zapoznać się z akcjami organizowanymi przez naszą parafię: Kongres Maryjny w Szczyrku, pielgrzymka na Jasną Górę i Lichenia oraz spływ kajakowy dla rodzin.
  8. Skład Duszpasterskiej Rady Parafialnej jest dostępny na naszej stronie internetowej. Głosowało 140 parafian i 5 kandydatów uzyskało najwięcej głosów: Monika Hodur, Paweł Jarosz, Stanisław Kuszneruk, Marcin Brzeczkowski, Janina Sekunda. Wybranym osobom gratulujemy. Z mianowania proboszcza weszli do rady: Krystian Łysak, Jolanta Zapała, Małgorzata Potaczek i Mateusz Śmielak. Pierwsze spotkanie we wtorek 5 kwietnia o godz. 19.00 w świetlicy parafialnej. Błąd w terminie w gazetce parafialnej.
  9. Szczegóły dotyczące pomocy Ukrainie, czyli jałmużny, modlitwy i postu można znaleźć na naszych stronach internetowych.
  10. W miesiącu kwietniu błogosławimy osoby ochrzczone na Mszach niedzielnych o godz. 10.00 i 11.30.
  11. Po mszy w kancelarii można nabyć paschaliki i palmy wielkanocne. Jeśli ktoś chciałby pojechać w środę na pogrzeb ks. Tadeusza Augustyna do Przemyśla, to zapisy prowadzimy w zakrystii do poniedziałku. Koszt autokaru to 100 zł.
  12. W tym tygodniu odeszli z naszej parafii: Lucja Spławska, Wiesław Skoś i ks. Tadeusz Augustyn. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…