3 SIERPNIA 2025 – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  2. w poniedziałek– wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów,
  3. w środę –  święto Przemienienia Pańskiego.
  4. w sobotę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy. W tym dniu siostry Karmelitanki na uroczystą Mszę Świętą o godz. 17.00 pod przewodnictwem ks. bp Romana Pindla. Szczegóły w gablotach.
  5. W bocznym ołtarzu św. Stanisława Kostki można wpisywać do księgi trzeźwości swoje postanowienia.
  6. Zapisy na 42 Oświęcimską Pieszą Pielgrzymkę i rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę można dokonać dziś w zakrystii lub w biurze Oratorium od poniedziałku do środy w godzinach podanych na stronie parafialnej albo na plakatach.
  7. Zapraszamy na koncert z cyklu „Boskie Granie”. W najbliższy piątek o godz. 20:00 swoje umiejętności wokalne zaprezentuje zespół „Voicesing”.(czyt. Wojsing) Serdecznie zapraszamy!
  8. W ubiegłą niedzielę na misje zebrano 2640 zł, a na remont organów 2070 zł. Bóg zapłać.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Kazimierza Skałkę – byłego dyrektora i proboszcza, który wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary na budowę kościoła w Pychowicach w Krakowie. Na Mszy o 10.00 uczcimy też złoty jubileusz kapłaństwa ks. Kazimierza.
  10. W czwartek 14 sierpnia o godz. 8.30 z kościoła pw. Św. Maksymiliana wyruszy diecezjalna pielgrzymka pod przewodnictwem ks. Bp Ordynariusza z relikwiami św. Maksymiliana Męczennika do Muzeum byłego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz, gdzie o godz. 10.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. przy bloku 11 w intencji wszystkich pomordowanych pod przewodnictwem ks. Bp Kazimierza Górnego – emerytowanego Bp Rzeszowskiego. Wejście dla pielgrzymów od strony ul. Więźniów Oświęcimia, przed wejściem do Muzeum będzie obowiązkowa kontrola bezpieczeństwa. Franciszkanie i Misjonarki Niepokalanej zapraszają do Harmęż na Triduum przed uroczystością św. Maksymiliana w dniach 11-13 sierpnia. Program zamieszczony jest na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
  11. W dniach 15-17 sierpnia zapraszamy na Jackowe Granie i obchody związane z patronem miasta św. Janem Bosko i odpustem ku czci św. Jacka. Szczegóły na plakatach.
  12. Parafianom i gościom życzymy dobrego odpoczynku i opieki naszej Maryi Wspomożycielki Wiernych.
  13. Do wieczności z naszej parafii odeszli: Zofia Pędziwiatr, Bolesław Marecki i Mieczysław Błokowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…