30 KWIETNIA 2023 r. – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ofiarami do puszek można wesprzeć diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych o godz. 17.30, a po nim Msza Święta w ich intencji.
  2. Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika,

We wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

W środę –  uroczystość NMP Królowej Polski. Msze w naszym sanktuarium według porządku niedzielnego. O godz. 9.30 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru BWS Auxilium, a o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny i przejście z sanktuarium na Plac Kościuszki. Prosimy o wywieszenie flag narodowych.

W czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika i patrona strażaków,

W piątek święto św. Dominika Savio, patrona ministrantów,

W sobotę – święto Apostołów Filipa i Jakuba.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się o  nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Z okazji pierwszego piątku miesiąca oddamy część Najświętszemu Sercu Jezusa na Mszach o godz. 8.00 i 18.00 oraz odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Dodatkowa Msza Święta o godz. 17.00. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00 do Mszy wieczornej. W sobotę o godz. 8.00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

4. Od poniedziałku rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz przy kapliczkach naszej parafii.

5. W poniedziałek kancelaria będzie nieczynna. W gablotach i na stronie parafii można znaleźć informacje o organizowanych pielgrzymkach do Medjugorje i do Włoch.

6. W ubiegłą niedzielę na inwestycje zebraliśmy na tacę 9725 zł.

7. Dziękujemy dk. Łukaszowi za 3 miesięczną praktykę duszpasterską w naszej parafii i życzymy opieki naszej Maryi Wspomożycielki.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.