30 maja 2021 r. – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Wraz z dzisiejszą niedzielą Najświętszej Trójcy kończy się czas przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Zapraszamy dziś na nabożeństwo majowe o godz. 18.00, a o godz. 18.30 na Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Jutro ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

2. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w naszym kościele w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy wieczornej.

3. Serdecznie dziękujemy ks. Marianowi i całemu zespołowi animatorów za przygotowanie naszej młodzieży do sakramentu bierzmowania, którego w ubiegły czwartek udzielił jej ks. Biskup Roman Pindel. Dziękujemy Siostrze zakrystiance za dekoracje kwiatowe, Panu organiście z chórem za oprawę muzyczną, naszym współbraciom za posługę w konfesjonale i pomoc w przygotowaniu transmisji dla ich rodzin.

4. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Jej obchód rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00 w kościele Wniebowzięcia NMP skąd w procesji przejdziemy do czterech ołtarzy. Procesję zakończymy przy ołtarzu obok pomnika św. Jana Bosko. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30 i 10.00. Bardzo prosimy śledzić informacje na naszej stronie parafialnej o ewentualnych zmianach. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy do sypania kwiatów oraz prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów. Przez oktawę Bożego Ciała podczas nabożeństw czerwcowych będą odbywały się procesje po placu św. Jacka. Przypominamy o konieczności zachowania aktualnych obostrzeń sanitarnych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek (4.06.) w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych naszej parafii, którzy zostaną zgłoszeni telefonicznie. W tym dniu od godz. 15.00 w Sanktuarium okazja do spowiedzi św., a o 17.00 dodatkowa Msza św.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu w czwartek będzie nieczynna.

7. Jeszcze dziś przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się 5 czerwca br.. Chętni mogą zapisać się w zakrystii albo telefonicznie. Koszt pielgrzymki wynosi 55 złotych. Zapraszamy!

8. Polecamy prasę katolicką i nowy numer bezpłatnej gazetki „Dobre Nowiny”.

9. Przypominamy o obowiązkowym udziale w Narodowym Spisie Powszechnym.