30 PAŹDZIERNIKA 2022 r. – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Wypominki w naszym sanktuarium będziemy odmawiać w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00. Dziś różaniec za zmarłych w wypominkach rocznych o godz. 17.30, a następnie Msza Święta.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych nasza parafia organizuje Korowód Świętych, który wyruszy o godz. 16.30 z kaplicy Sióstr Serafitek do naszego sanktuarium i zakończy się wspólnym różańcem o godz. 17.15. Po korowodzie zapraszamy dzieci na kakao i coś słodkiego. Zachęcamy dzieci do przebrania się za świętych i błogosławionych. W tym dniu z racji wspomnienia św. Jana Bosko na Mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji dzieci, młodzieży, wychowawców i mieszkańców miasta Oświęcim.

we wtorek – uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy jak w niedzielę.

w środę – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze z kazaniami o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. W tym dniu po Mszy wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na cmentarz parafialny, gdzie przy grobowcu Salezjanów odmówimy różaniec.

w piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

3. Rozkład nabożeństw w 1 i 2 dzień listopada na cmentarzu parafialnym i komunalnym znajduje się w gablotach i na stronie parafii.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się  modlić o nowe powołania do służby Bożej. Z okazji pierwszego piątku miesiąca oddamy część Najświętszemu Sercu Jezusa i odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Dodatkowa Msza Święta o godz. 17.00. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej. W sobotę o godz. 8.00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

5. Osoby pragnące wziąć udział w Jasełkach Salezjańskich zapraszamy na I próbę w piątek 4 listopada o godz. 18.30 do sali teatralnej.

6. W sobotę 5 listopada w godzinach 10.00-14.00 zapraszamy Panie do salki parafialnej na spotkanie z p. Danutą Piekarz pt. „Kobieta w Pieśni nad Pieśniami i w Księdze Rodzaju”.

7. W przyszły weekend młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie uczestniczyć w rekolekcjach w Krakowie.

8. W przyszłą niedzielę 6.11 o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci Muzeum Obozu w Oświęcimiu – Brzezince rozpocznie się Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów i gułagów. Również w przyszłą niedzielę wszystkie parafie naszego dekanatu będą zbierać ofiary do puszek na wykonanie nowego krzyża na cmentarzu komunalnym w Oświęcimiu.

9. Na portierni naszej Szkoły Salezjańskiej można przynosić koce, karimaty i śpiwory (nowe lub używane w dobrym stanie) na pomoc Ukraińcom, którzy muszą przetrwać zimę.

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Paweł Kwarciński i Andrzej Płaczek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…