30 STYCZNIA 2022 r. – IV NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA BOSKO

 1. Dziś różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych o godz. 17.30, a po nim Msza Święta w ich intencji o godz. 18.30.
 2. W poniedziałek uroczystość założyciela Rodziny Salezjańskiej i patrona miasta Oświęcim św. Jana Bosko. Uroczysta Msza Święta w dzień jego wspomnienia o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!
 3. W środę święto Ofiarowania Pańskiego i dzień życia konsekrowanego. Modlimy się w tym dniu za wszystkie zakony i stowarzyszenia życia apostolskiego. Do puszki będzie można wesprzeć  zakony klauzurowe. Poświęcimy też przyniesione gromnice.
 4. W czwartek wspomnienie św. Błażeja i pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu udzielimy błogosławieństwa gardła. W tym dniu spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych w kościele o godz. 19.00.
 5. Z okazji pierwszego piątku miesiąca oddamy część Najświętszemu Sercu Jezusa i odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Dodatkowa Msza o godz. 17.00, a spowiedź od godz. 15.00 do 18.30.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca wspominamy św. Agatę. W tym dniu na mszach porannych poświęcimy chleb i wodę, które będzie można zabrać do domu.
 7. Od przyszłej niedzieli w ramach jubileuszu parafialnego będziemy błogosławić chorych na mszach o godz. 10.00 i 11.30. Więcej informacji na stronie internatowej parafii i na banerach. Za tydzień też na Mszy o godz. 11.30 poświęcimy świece dzieciom I komunijnym.
 8. Wyrażam wdzięczność wszystkim parafianom za miłe przyjęcie nas w domach i konstruktywne rozmowy podczas wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za składane życzenia i złożone przy tej okazji ofiary na potrzeby Kościoła.
 9. Ze względu na ilość zakażeń Jasełka w poniedziałek 31.01 o godz. 16.00 zostały odwołane.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. W tym tygodniu odszedł z naszej parafii: Włodzimierz Kumański. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…