31 LIPCA 2022 r. – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Różaniec za zmarłych polecanych wypominkach rocznych dziś o godz. 17.45, a po nim o godz. 18.30 Msza w intencji zmarłych.
  2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego – w tym dniu rozpoczynamy miesiąc sierpień – czas trzeźwości i abstynencji – przy ołtarzu św. Józefa można wpisać do księgi swoje postanowienia; we wtorek – wspomnienie Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli – w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; w czwartek  – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów; w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Będziemy prosić o nowe powołania do służby w Kościele i uczcimy Serce Jezusa oraz Niepokalane Serce Maryi. W piątek udamy się do chorych, którzy zostaną zgłoszeni w kancelarii lub w zakrystii. W piątek spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Eucharystii.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 wyrusza z parafii św. Maksymiliana 39 Oświęcimska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy prowadzi biuro Oratorium, a szczegóły można znaleźć na plakatach i na stronie parafii.
  5. Zapraszamy do uczestnictwa w koncertach Boskiego Grania, które odbywają się na placu św. Jacka w piątki o godz. 20.00.
  6. W tym roku mija 80 rocznica śmierci Edyty Stein. Od 6 do 8 sierpnia w kaplicy sióstr karmelitanek o godz. 17.00 można uczestniczyć we Mszy z homiliami. Natomiast we wtorek 9 sierpnia u sióstr Karmelitanek o godz. 17.00 Mszy św. będzie przewodniczył kard. Michael Czerny SJ, a o godz. 19.00 w tym dniu w kościele św. Józefa Robotnika odbędzie się koncert zadedykowany świętej męczennicy z udziałem solistów, chóru „Barogue Ensemble” i zespołów działających w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.
  7. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za składane ofiary i życzymy dobrego wypoczynku.
  8. W tym tygodniu odeszli z naszej parafii: Piotr Bajer i Henryk Kabara. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…