4 GRUDNIA 2022 r. –II NIEDZIELA ADWENTU

  1. Zapraszamy dziś na nieszpory maryjne połączone z nowenną do Niepokalanego Poczęcia N.M.P. o godz. 18.00. Roraty w naszej parafii o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 8.00. Dziś swoje imieniny obchodzi kl. Krystian, wychowawca w internacie i nasz organista. Solenizantom życzymy opieki świętego patrona i Maryi Wspomożycielki Wiernych.
  2. Kalendarz liturgiczny:

we wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

w środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Na Mszy o godz. 18.00 poświęcimy medaliki dzieciom przygotowującym się do I komunii. Po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie z wysłaniem listów do Maryi Niepokalanej. Szczegóły na plakatach i na Facebooku parafialnym. Również w tym dniu od godz. 12.00 do 13.00 w tzw. Godzinie Łaski, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium, którą poprzedzi Msza Święta o godz. 11.30. Ten dzień to czas imienin ks. Mariana Skóry, którego polecamy w modlitwie Bożej Opatrzności.

3. Dziś w kancelarii po Mszach można nabyć świece wigilijne „Caritas” i opłatki, a w dni powszednie w zakrystii.

4. Na choince z papierowymi bombkami zawarte są informacje dotyczące akcji „Paczuszka dla maluszka”. Każdy, kto pragnie wspomóc samotne matki z dziećmi, może zabrać bombkę do domu i ofiarować swój dar zostawiając paczkę pod choinką w kolejne niedziele.

5. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza w niedzielę 11 grudnia na Mszę o godz. 15.30 do parafii św. Maksymiliana w Aleksandrowicach w Bielsku-Białej.

6. W sobotę w godzinach 18.30-20.00 Siostry Serafitki zapraszają na Adwentowy Wieczór Adoracji połączony z modlitwą uwielbienia.

7. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, tj. 26 grudnia o godz. 11.30 zapraszamy na Mszę Świętą ze specjalnym błogosławieństwem wszystkie małżeństwa z naszej parafii, które w tym roku obchodzą swoje rocznice, czyli 5, 10, 15, 20, 25 aż do 75 lat. Prosimy o potwierdzenie swojej obecności na liście w zakrystii lub w kancelarii.

8. W niedziele po Mszach o godz. 10.00 i 11.30 błogosławimy matki oczekujące potomstwa oraz zapraszamy do kawiarenki przygotowanej przez nasze grupy parafialne.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.