4 WRZEŚNIA 2022 r. – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nieszpory dziś o godz. 18.00.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w środę – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika,

w czwartek – 8 września – święto Narodzenia NMP. W tym dniu na Mszy o godz. 18.00 poświęcimy przyniesione ziarno z racji tzw. Matki Bożej Siewnej.

w sobotę  – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża.

3. We wtorek po Mszy wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się do sanktuariów maryjnych we Włoszech.

4. W czwartek zapraszam na spotkanie Rady Parafialnej do świetlicy na godz. 19.00.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynając Tydzień Wychowania będziemy gościć w naszej parafii Monikę i Marcina Gomułków, którzy podzielą się z nami swoim świadectwem życia małżeńskiego i rodzinnego.

6. Informacje na temat przygotowania do I komunii świętej i sakramentu bierzmowania można znaleźć na naszej stronie parafialnej. Spotkania organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w niedzielę 11.09 po Mszy o godz. 11.30, a dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w niedzielę 18.09 po Mszy o godz. 13.00.

7. W zakrystii można się zapisać na pielgrzymkę rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w sobotę 17 września.

8. Apostolstwo Kobiet organizuje pielgrzymkę do Częstochowy 24 września. Szczegóły na plakacie.

9. W niedzielę 18 września ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla życia i rodziny. Początek o godz. 12.00 Msza św. w kościele pw. św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu, następnie przemarsz do kościoła św. Józefa na Zasolu, po dotarciu poczęstunek, o godz. 15.00 koncert zespołu „Fausystem” w kościele św. Józefa. Serdecznie zapraszamy.

10. W tym miesiącu błogosławimy wszystkich parafian na Mszach niedzielnych o godz. 10.00 i 11.30.

11. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za składane ofiary i życzymy dobrej niedzieli.