5 GRUDNIA 2021 r. – II NIEDZIELA ADWENTU

1. Zapraszamy dziś na nieszpory maryjne połączone z nowenną do Niepokalanego Poczęcia N.M.P. o godz. 18.00.
  2. Od poniedziałku do piątku Roraty w naszym sanktuarium o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. W związku z tym w tygodniu nie ma Mszy o godz. 18.00, a ta w sobotę o godz. 17.00 jest Mszą niedzielną.
  3. W poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa i patrona katedry naszej diecezji.
  4. We wtorek spotkanie modlitewne o godz. 18.15 w sanktuarium, które poprowadzi Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody.
  5. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte z kazaniami o 7.00, 8.00 i 17.00. Intencja z godz. 7.30 będzie odprawiona o godz. 8.00. Z racji zakończenia roku św. Józefa po każdej Mszy odmówimy akt zawierzenia narodu i Kościoła św. Józefowi. W tym też dniu od godz. 12 do 13 w tzw. Godzinie Łaski, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w sanktuarium. W środę swoje imieniny obchodzi ks. Marian Skóra, któremu życzymy Bożego błogosławieństwa i polecamy go opiece Maryi Wspomożenia Wiernych.
  6. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej w świetlicy parafii.
  7. Wspólnota Neokatechumenatu głosi katechezy w naszej parafii, które odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w sanktuarium. Zapraszamy!
  8. W niedziele Adwentu po każdej Mszy św. w przedsionku kancelarii są do nabycia opłatki wigilijne i świece „Caritas”, a w dni powszednie w zakrystii po Mszy św. albo w kancelarii w godzinach urzędowania.
  9. Przy ołtarzu św. Józefa pojawiła się choinka z papierowymi bombkami, zawierającymi na odwrocie informacje dotyczące akcji „Paczuszka dla maluszka”. Każdy, kto pragnie wspomóc samotne matki z dziećmi, może zabrać bombkę do domu i ofiarować swój dar zostawiając paczkę pod choinką w kolejną niedziele. Potrzebne są środki czystości i do pielęgnacji dzieci, żywność długoterminowa dla dzieci, ręczniki, nowa pościel (200×160 cm), chemia gospodarcza do domu oraz oleje i inne art. spożywcze długoterminowe.
  10. Już dziś zapraszamy naszych jubilatów obchodzących w tym roku 25- lub 50-lecie małżeństwa na wspólną Mszę św. dziękczynną w niedzielę 26 grudnia na godz. 10.00. Gdyby ktoś obchodził inną „okrągłą” rocznicę, a chciał otrzymać błogosławieństwo proszę o informacje w zakrystii bądź w kancelarii.
  11. Zapraszamy na kolejne spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży w najbliższą sobotę 11 grudnia o godz. 16.00 w Oratorium. Zachęcamy do udziału również osoby, które nie uczestniczyły w poprzednich spotkaniach – można jeszcze do nas dołączyć!
  12. Msza święta w tradycyjnym rycie rzymskim będzie odprawiana w II niedzielę miesiąca o godz. 13.15 w kaplicy św. Jacka.
  13. Na placu św. Jacka można obejrzeć wystawę poświęconą Słudze Bożemu ks. Augustowi Hlondowi, salezjaninowi, pierwszemu bp Katowic i Prymasowi Polski.
  14. Próba generalna do Jasełek w sobotę o godz. 18.00.
  15. Wszystkim parafianom i dobrodziejom dziękujemy za składane ofiary i modlitwy na rzecz naszej wspólnoty. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Cena czasopisma „Niedziela” wzrosła do 8 zł.
  16. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: Jadwiga Salamon, Zbigniew Stefańczyk, Stanisław Wierzbic i Marek Sekunda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…