5 MAJA 2024 r. – VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

 1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz przy kapliczkach naszej parafii, których godziny rozpoczęcia są podane na stronie parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 3. w poniedziałek – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba. W tym dniu też święto św. Dominika Savio, stąd zapraszamy na Mszę o godz. 18.00 do naszego sanktuarium matki oczekujące dziecka i małżeństwa starających się potomstwo z wręczeniem szkaplerza św. Dominika Savio.
 4. w środę –  uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.3.
 5. Od poniedziałku do środy przypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje.
 6. W piątek 10 maja rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. Nieustanną Nowennę do Maryi Wspomożycielki Wiernych będziemy odmawiać po Mszy o godz. 8.00 i przed Mszą Święta o godz. 18.00 przed Najświętszym Sakramentem.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.00 zostaną wprowadzone relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego do naszego sanktuarium. Kazania wygłosi kustosz sanktuarium bł. Stefana z Kobylanki.
 9. Już dziś zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci Maryi Wspomożycielki Wiernych oraz jubileusz 125 lat szkolnictwa salezjańskiego w Oświęcimiu w niedzielę 19 maja o godz.13.00. Zapraszamy szczególnie Byłych Wychowanków Salezjańskich, uczniów i nauczycieli.
 10. W sobotę 18 maja o godz. 19.30 w parafii św. Maksymiliana Męczennika rozpocznie się dekanalne czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Szczegóły na plakatach.
 11. Dziękujemy dk. Trungowi za 3 miesięczną praktykę w naszej parafii i Zakładzie Salezjańskim. Prymicje w naszym sanktuarium odprawi w niedzielę 9 czerwca o godz. 11.30.
 12. Dziś po Mszy o godz. 10.00 udzielamy Błogosławieństwa Bożego młodzieży. Zapraszamy również do naszej kawiarenki przygotowanej przez grupy parafialne.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i życzymy wielu łask w nadchodzącym tygodniu.
 14. W tym dniu tygodniu odszedł z naszej parafii: Michał Kaleta. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…