5 września 2021 r. – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zapraszamy dziś nieszpory o godz. 18.00.
  2. Dziś również ks. Proboszcz z parafii Wniebowzięcia NMP zbiera do puszek na remont muru cmentarza parafialnego. Bóg zapłać za hojność serca w trosce o wspólne dzieło i za wygłoszone Słowo Boże.
  3. Jutro o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Romana Pindla. Proszę o modlitwę w ich intencji.
  4. W środę święto Narodzenia NMP.
  5. Rozpoczęliśmy nowennę przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, którą odmawiamy na mszach o godz. 8.00 i 18.00.
  6. Spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej w czwartek 9 września o godz. 19.00. Zapraszam wszystkich radców do świetlicy parafialnej.
  7. Od 1 października zostanie wznowiony stały konfesjonał. Do tego czasu przez miesiąc wrzesień można skorzystać ze spowiedzi od poniedziałku do soboty w godzinach 17.00-17.45 w naszym sanktuarium. Ponadto spowiadamy 15 minut przed każdą mszą świętą do ostatniego penitenta.
  8. Zapraszamy chętnych chłopaków do Służby Liturgicznej w naszym Sanktuarium – zapisy w zakrystii lub u ks. Krzysztofa. Wznawiamy działalność scholi dziecięcej, gdzie można zapisać dzieci od 6 roku życia u s. Loretty i scholi Canticum+, której szeregi mogą zasilić młodzież i studenci. Zapisy u organisty Krystiana po mszach w zakrystii.
  9. Wznawiamy msze rodzinne z udziałem dzieci w każdą niedzielę o godz. 11.30 i msze niedzielne dla młodzieży i studentów o godz. 18.30.
  10. Rocznica I komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się za tydzień w niedziele na Mszy o godz. 11.30. Próba dla dzieci w piątek o godz. 16.30.
  11. Wieczór Miłosierdzia, czyli Msza św. z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się we wtorek 14 września o godz. 18.00.
  12. Stowarzyszenie harcerstwa katolickiego, Skauci Europy zapraszają dziewczęta w wieku od 12 do 17 roku życia na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 11 września o godz. 10.00, zbiórka na korytarzu głównym w Zespołu Szkół Salezjańskich.
  13. Od środy do soboty 18 września intencje za śp. Zofię Zygmunt i śp. Cecylię Płachtę będą odprawiane poza sanktuarium.
  14. W sobotę 18 września w Kalwarii Zebrzydowskiej jest organizowana pielgrzymka małżeństw i rodzin. Stąd zapraszam do udziału rodziny z naszej parafii. Zapisy w zakrystii, a szczegóły na stronie parafialnej.
  15. Wszystkich parafianom dziękujemy za składane ofiary na cele sanktuarium i ofiarowane modlitwy i uczynki w intencji naszej wspólnoty parafialnej.
  16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.