6 czerwca 2021 r. – 10 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nabożeństwo czerwcowe z procesją po placu św. Jacka o godz. 18.00, a w dni powszednie do środy po wieczornej Mszy św..
  2. W czwartek (10.06.) zakończymy uroczyście oktawę Bożego Ciała Mszą św. o godz. 18.00 z procesją do czterech ołtarzy, które będą znajdowały się na terenie Zakładu Salezjańskiego. Prosimy grupy parafialne i chętnych o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy dzieci a szczególnie pierwszokomunijne i rocznicowe do sypania kwiatów, młodzież i dorosłych do niesienia feretronów i sztandarów. Przypominamy o konieczności zachowania aktualnych obostrzeń sanitarnych.
  3. Serdecznie dziękujemy naszym parafianom za udział w uroczystości Bożego Ciała. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do tych, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy i piękny przebieg tej uroczystości.
  4. SPROSTOWANIE! We wtorek (8.06.) zapraszamy na Wieczór Miłosierdzia, który poprowadzi ks. Przemysław Sawa ze Szkołą Ewangelizacji Cyryl i Metody. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
  5. W najbliższą sobotę (12.06.) o godz. 8.00 w naszym Sanktuarium zostanie odprawiona Msza św. o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i dobre urodzaje za wstawiennictwem św. Antoniego dla mieszkańców poszczególnych części naszej parafii. Wykaz intencji w gablotce.
  6. W przyszłą niedzielę (13.06.) o godz. 14.00 przy Przedszkolu w Zaborzu będzie odprawiona Msza św. dziękczynno-błagalna ku czci św. Antoniego za mieszkańców Zaborza i Grojca. Modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo, dobrą pogodę i obfite plony.
  7. Do niedzieli 27 czerwca przyjmujemy zgłoszenia uczniów obecnie klas 7-ych, którzy pragną w przyszłym roku przyjąć sakrament bierzmowania. Karty zgłoszeniowe można odebrać dziś w zakrystii po każdej Mszy św. albo u katechetów. Pierwsze spotkanie dla nich na początku września br..
  8. Prosimy o zapoznanie się z nowymi przepisami ruchu drogowego, obowiązującymi od 1.06.01 r.. Bliższe informacje w gablotce i na stronie parafialnej.
  9. W miesiącu maju swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: Edmund Jakulewicz, Stanisław Szymeczko, Mieczysław Czuwaj, Anna Wielgosz, Mieczysław Ćwiklicki, Józef Górka, Włodzimierz Socha, Zofia Kojm, Wiktoria Żebrak i Czesław Olejarz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …