6 grudnia 2020 r. – II NIEDZIELA ADWENTU

1. Zapraszamy dziś na Nieszpory połączone z Nowenną
do Niepokalanego Poczęcia N.M.P. o godz. 18.00.

2. Parafie całej Polski włączają się dziś w akcję pomocy modlitewnej i materialnej Kościołowi na Wschodzie. I w naszej parafii po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła młodzież zaangażowana w wolontariat zbiera do puszek wolne datki na ten cel. Zachęcamy także do modlitwy za chrześcijan na Wschodzie.

3. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież na Roraty, które w naszym kościele odprawiamy o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. Z tego względu w tych dniach nie ma Mszy o godz. 18.00.

4. W niedziele po każdej Mszy św. w przedsionku kancelarii są do nabycia opłatki wigilijne oraz małe i duże świece „Caritas”. W tygodniu są one do nabycia w zakrystii po Mszy albo w kancelarii w godzinach urzędowania. Od przyszłej niedzieli także będą do nabycia parafialne kalendarze 2021.

5. Jak już informowaliśmy od dziś rusza akcja Fundacji „Małych stópek” pod hasłem „Paczuszka dla maluszka”. Jej celem jest zbiórka artykułów higienicznych i środków czystości dla samotnych matek z dziećmi z diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Bielsku-Białej. Z choinki, która już stoi w naszym kościele, każdy, kto pragnie podzielić się dobrem z potrzebującymi, może zabrać bombkę do domu, a w zamian ofiarować swój dar. Składać je można codziennie pod naszą choinką oraz w piątki 11 i 18.12. w salce obok kancelarii 20 minut przed i po Roratach, gdzie odbierać je będą panie z  Apostolstwa Kobiet.

6. Od jutra do Świąt Bożego Narodzenia w tygodniu w naszym sanktuarium będzie okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00 do 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi do Świąt.

7. We wtorek (8.12.) obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msza św. o godz. 7.00, 8.00 i 17.00. W tym dniu również zapraszamy o 12.00 do naszego Sanktuarium na „godzinę łaski” przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy o godz. 17.00 zapraszamy na otwarte spotkanie modlitewne.

8. W środę (9.12.) rozpoczyna się w naszej wspólnocie zakonnej wizytacja Księdza Inspektora, która zakończy się w następną środę.

9. Nie ma dziś spotkania Róż Różańcowych i zmiany tajemnic.

10. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii. Polecamy nowy numer darmowej gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.