6 LISTOPADA 2022 r. – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Wypominki w naszym sanktuarium odmawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00. Dziś do skarbony przy kracie można wesprzeć budowę nowego krzyża na cmentarzu komunalnym.
  2. Kalendarz liturgiczny:

we wtorek – o godz. 18.45 spotkanie modlitewne, które poprowadzi Szkoła Ewangelizacji

w środę – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest matką i głową wszystkich Kościołów świata. W tym dniu o godz. 19.00 spotkanie rady parafialnej.

w czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża.

w piątek – wspomnienie św. Marcina, biskupa. W tym dniu obchodzimy 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 10.00 w naszym Sanktuarium. Szczegółowy program uroczystości na plakatach. Na ten dzień biskup ordynariusz udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W sobotę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.

3. Na portierni naszej Szkoły Salezjańskiej do przyszłej niedzieli (13.11) można przynosić koce, karimaty i śpiwory (nowe lub używane w dobrym stanie bądź wyprane) na pomoc Ukraińcom, którzy muszą przetrwać zimę.

4. W ubiegłą niedzielę ks. Piotr Smolka zebrał 16.120 zł na wsparcie naszych placówek na Ukrainie. Bóg zapłać.

5. W niedziele po Mszach o godz. 10.00 i 11.30 błogosławimy wdowy i wdowców oraz zapraszamy do kawiarenki przygotowanej przez nasze grupy parafialne.

6. W najbliższym tygodniu 4 intencje Zakładu Salezjańskiego z godz. 7.00 będą odprawiane w sanktuarium w Szczyrku.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: Maria Niemiec. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…