6 MARCA 2022 r. – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30. Droga krzyżowa w naszym sanktuarium w piątki o godz. 8.30, 17.00 i 19.30.
  2. Od poniedziałku do środy nasza wspólnota zakonna będzie przeżywała wizytację Radcy Regionalnego ks. Romana Jachimowicza. Polecamy się modlitwie.
  3. Katechezy w naszym sanktuarium w poniedziałki i czwartki o godz. 18.45. Zapraszamy!
  4. We wtorek o godz. 19.00 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie, którą zaanimuje Szkoła Ewangelizacji. Zapraszamy zwłaszcza osoby uzależnione, które w tym miesiącu będziemy błogosławić na Mszach w niedziele o godz. 10.00 i 11.30.
  5. Zachęcamy do podejmowania ofiar za grzechy i przyrzeczeń abstynenckich. Księga trzeźwości jest wystawiona przy ołtarzu św. Józefa.
  6. Tegoroczna jałmużna wielkopostna będzie przeznaczona na pomoc Ukrainie. Wsparcie finansowe można składać do skarbony przy wyjściu z Kościoła, a dary materialne w postaci artykułów spożywczych, medycznych i higienicznych na portierni naszego Dzieła Salezjańskiego. Zachęcamy do codziennej modlitwy i postu w piątki w intencji pokoju na Ukrainie. Więcej informacji odnośnie konkretnej pomocy można znaleźć na naszych stronach internetowych. Nasza wspólnota przyjęła 22 osoby z Ukrainy i w tym tygodniu 2 busy darów zostały przekazane do Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Krakowie, skąd trafią na Ukrainę do 5 salezjańskich placówek, gdzie chronią się rodziny i młodzież oraz 12 naszych współbraci.
  7. W wyznaczonych miejscach naszej diecezji można się zapisać na X Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik. Szczegóły na facebooku parafii i na tablicy ogłoszeń.
  8. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne w piątek i sobotę 11 i 12 marca do parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii św. Maksymiliana.
  9. Przy gazetach można zabrać kartki do zapisania kandydatów do Rady Parafialnej. Termin składania propozycji kandydatów mija 19 marca.
  10. W czwartek 10 marca rozpoczniemy nowennę do św. Józefa.
  11. Również przy gazetach można zabrać zdrapki wielkopostne (po 1 na rodzinę), które mogą rodzinnie realizować postanowienia w czasie Wielkiego Postu.
  12. W tym tygodniu odeszli z naszej parafii: Zdzisław Siembab, Piotr Bara, Stanisław Piwowarski i Władysław Przybyła. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…