6 września 2020 r. – 23 Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. We wtorek, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, zapraszamy na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

3. Następna niedziela, 12 września, rozpoczyna X Tydzień Wychowania przeżywany w tym roku pod hasłem „Budujemy więzi”.

4. Młodzieży klas 8-ych i starszym z terenu naszej parafii przypominamy o rozpoczynającym się wkrótce przygotowaniu do sakramentu bierzmowania. Zapisy prowadzimy do następnej niedzieli, 13 września br.. Szczegółowe informacje oraz karty zgłoszeniowe są do odbioru dziś po każdej Mszy św. w zakrystii oraz u katechetów w szkole. Pierwsze spotkanie dla młodzieży i ich rodziców odbędzie się w piątek, 18 września, a rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

5. Zapraszamy chłopców powyżej 10 roku życia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy prowadzi ks. Marian. Dziewczęta zaś zapraszamy do scholii parafialnej, do której można się zapisać u siostry Felicyty.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz osobom, które pomogły w przeprowadzeniu zbiórki pieniężnej w niedzielę, 23 sierpnia, dla poszkodowanych w tragicznym wybuchu w Bejrucie. W czasie kwesty została zebrana kwota 6.730,- zł, którą przekazaliśmy za pośrednictwem „Caritas” Polska ofiarom wybuchu. „Bóg zapłać”.

7. Zachęcamy wiernych do udziału w katechezie, którą wygłosi ks. Marek Gilski we wtorek, 15 września, w Hałcnowskiej Bazylice. Temat katechezy brzmi: „Maryja w życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II”, a rozpocznie się ona o godz. 19.00. Przed katechezą Msza św. o 18.15.

8. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.