7 czerwca 2020r.- Uroczystość Najświętszej Trójcy.

1. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszym kościele w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie – po wieczornej Mszy św..

2. W najbliższy  wtorek, 9 czerwca, zapraszamy do naszego Sanktuarium na Wieczór Miłosierdzia, który poprowadzi ks. Przemysław Sawa i Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą Św., a po niej modlitwa o uzdrowienie.

3. W czwartek, 11 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jednak ze względu na obecną sytuację epidemiczną nie będzie w tym dniu procesji Eucharystycznej. Cześć i uwielbienie Panu Jezusowi obecnemu w Eucharystii wyrazimy na końcu każdej Mszy św. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Mimo wszystko zachęcamy wszystkich parafian do udekorowania okien i balkonów symbolami religijnymi. Rozkład Mszy św. w Boże Ciało będzie według porządku niedzielnego. Nie ma Mszy św. o godz. 9.00, dlatego intencja z tej godziny przeniesiona jest na Msze św. o godzinie 10.00.

4. Przez oktawę Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją Eucharystyczną po placu św. Jacka. Zapraszamy do udziału w nich naszych parafian, a szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii, rocznicowe, do sypiania kwiatów. Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów. Chcielibyśmy, aby wszyscy mogli brać w nich udział, ale musimy też stosować się do przepisów bezpieczeństwa obowiązujących w czasie epidemii. Dlatego nadal podczas Mszy św., nabożeństw i procesji zasłaniamy usta i nos, zachowujemy bezpieczną odległość od innych osób, a Komunię Św. przyjmujemy na rękę.

5. Pragniemy poinformować, że w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę w naszej szkole będą odbywały się egzaminy maturalne. Dlatego w tych dniach plac św. Jacka będzie zamknięty dla samochodów. Wynika to z istniejącej sytuacji epidemicznej i konieczności stworzenia uczniom bezpiecznych warunków przy egzaminach.

6. Przypominamy, że od dnia dzisiejszego nie ma już dyspensy od uczestnictwa  w niedzielnej i świątecznej Mszy św. dla wszystkich osób zdrowych.

7. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

8. W najbliższą sobotę 13 czerwca przypada wspomnienie św. Antoniego. O godz. 8.00 zostaną odprawiane msze św. zbiorowe o błogosławieństwo w pracy i urodzaje. W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 7.30.

9. W miesiącu maju swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Krystyna Katańska, Stanisława Połącarz, Stanisław Nadratowski, Krzysztof Kojm, Zofia Filipek i Janinka Jachimczyk.