7 LIPCA 2024 r. –  XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kalendarz liturgiczny:
 2. w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli,
 3. w czwartek – święto św. Benedykta, opata i patrona Europy,
 4. w piątek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
 5. w sobotę –  wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 6. W piątki miesiąca lipca odmówimy litanię do Krwi Chrystusa o godz.17.45.
 7. Zapisy na pieszą i rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę oraz sanktuariów południowo-wschodniej Polski można dokonywać w zakrystii a informacje są dostępne w gablotach i na stronie parafii.
 8. Rodzina Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę 14 lipca. Zapisy i szczegóły w biurze parafii św. Maksymiliana.
 9. W Kaplicy Sióstr Karmelitanek rozpoczyna się Triduum przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Od soboty do poniedziałku na Mszy o godz. 17.00 będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. Uroczysta Msza św. Odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel będzie we wtorek 16 lipca o godz. 17.00. Przewodniczyć będzie Ks. Bp Piotr Greger. 
 10. Po udanym rozpoczęciu w miniony piątek, kontynuujemy cykl wakacyjnych koncertów na Placu św. Jacka w ramach „Boskiego Grania”. W najbliższy piątek 12 lipca o godz. 20:00 wystąpi „Trio Bajeczni”. Marta, Karolina i Miłosz zadbają o to, by swoim śpiewem przenieść słuchaczy w bajkowy świat. Serdecznie zapraszamy!
 11. Zachęcamy do prasy katolickiej i czas odpoczynku życzymy wszelkich łask Bożych.