7 lutego 2021 r. – V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. We wtorek (9.02.) w naszym Sanktuarium odbędzie się pierwszy w tym roku „Wieczór Miłosierdzia”, który poprowadzi ks. Przemysław Sawa i Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św., a po niej adoracja i modlitwa o uzdrowienie. Całość będzie transmitowana przez Internet. Zachęcamy do udziału!

3. Zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w środę na godz. 17.55. Spotkanie rozpoczniemy Mszą Św. w naszym  Sanktuarium.

4. Z okazji Światowego Dnia Chorego, obchodzonego w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes (11.02), zapraszamy do naszego kościoła w sobotę, 13 lutego, na Mszę św. o godz. 9.00, którą odprawimy w intencji chorych naszej parafii. Podczas Mszy udzielimy chorym sakramentu namaszczenia.

5. Nasza wspólnota salezjańska w Oświęcimiu z żalem zawiadamia, że w miniony piątek (5.02.) odszedł do Pana ks. Jacek Jurczyński, nasz współbrat i duszpasterz. Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w naszym kościele w środę (10.02.) o godz. 11.00. Więcej informacji można znaleźć w gablotce parafialnej i na naszej stronie internetowej.

6. Nasz Ordynariusz ks. Bp Roman Pindel napisał do wszystkich kapłanów w diecezji list o konieczności przestrzegania zasad epidemiologicznych. Przypomina o naszej odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i wiernych, któremu te zasady mają służyć. Pisze m. in., że grzechem przeciwko przykazaniu „Nie zabijaj” jest brak należnej troski o zdrowie własne i bliźnich.

7. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.