7 SIERPNIA 2022 r. – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nieszpory o godz. 18.00. Dziś też wyrusza z parafii św. Maksymiliana 39 Oświęcimska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Kto chciałby, a nie może pielgrzymować może zostać duchowym uczestnikiem pielgrzymki poprzez zarejestrowanie się na stronie www.pielgrzymka.bielsko.pl
  2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, kapłana; we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy; w tym dniu u sióstr Karmelitanek o godz. 17.00 Mszy św. będzie przewodniczył kard. Michael Czerny SJ, a o godz. 19.00 w kościele św. Józefa Robotnika odbędzie się koncert zadedykowany świętej męczennicy z udziałem solistów, chóru i zespołów muzycznych; w środę wspomnienie św. Wawrzyńca, męczennika; w czwartek  – wspomnienie św. Klary, dziewicy, w tym dniu o godz. 14.00 na wałach jasnogórskich odbędzie się Msza na zakończenie pieszej diecezjalnej pielgrzymki.
  3. We wtorek Mszą Świętą o godz. 8.00 rozpocznie się rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę z naszej parafii. Bagaże można składać od godz. 7.30 na placu św. Jacka.
  4. Zostało kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę po sanktuariach maryjnych we Włoszech. Szczegóły na plakatach i na stronie parafii.
  5. W przyszłą niedzielę odbędzie się uroczystość patrona naszej diecezji św. Maksymiliana, kapłana i męczennika. Rozpocznie się ona w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu o godzinie 8:30, skąd wyruszy procesja do byłego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Podobne nabożeństwo zostanie odprawione o godzinie 8:00 w kościele Ojców Franciszkanów w Harmężach. Eucharystia będzie celebrowana o godzinie 10:30 przy Bloku 11, na terenie KL Auschwitz. Wejście na uroczystości dla pielgrzymów przez bramę od strony ul. Więźniów Oświęcimia oraz przez główne wejście do Muzeum.
  6. Zapraszamy do uczestnictwa w koncertach Boskiego Grania, które odbywają się na placu św. Jacka w piątki o godz. 20.00. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się też Jackowe Granie, stąd plac św. Jacka będzie zamknięty od soboty do następnej środy. Szczegółowy program na stronie: Salezjanie Oświęcim.
  7. Prezydent Miasta Oświęcim wspólnie z Wójtem Gminy Oświęcim serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy oraz gości do udziału w imprezie „WSPÓLNE ŚPIEWANIE NA RYNKU”, które odbędzie się w sobotę 13 sierpnia o godz. 16.00.
  8. W niedzielę 14 sierpnia w przeddzień Święta Wojska Polskiego, Miasto Oświęcim, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Oświęcimiu i 112 Batalionem Lekkiej Piechoty w Oświęcimiu zapraszają do parku Hallera w Dworach, gdzie odbędzie się „Piknik Wojskowy u Hallera” w godzinach od 12.00 do 18.00.
  9. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za składane ofiary i życzymy dobrego wypoczynku.
  10. W tym tygodniu odeszła z naszej parafii: Elżbieta Bachłaj. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…