8 listopada 2020 r. – 32 Niedziela Zwykła

1. Zgodnie z nowymi wytycznymi dotyczącymi zasad bezpieczeństwa, w naszym kościele obowiązuje limit 90 osób, które mogą brać udział w nabożeństwach.

2. Przez cały listopad zapraszamy do modlitwy różańcowej za zmarłych polecanych w wypominkach – w niedzielę o godz. 18.00, a w tygodniu o 17.30. Wciąż jeszcze przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej na wypominki.

3. W środę (11.11.2020) obchodzimy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Uroczysta Msza św. o godz. 10.00 będzie sprawowana jako dziękczynno-błagalna w intencji naszej Ojczyzny. Transmisja Mszy będzie dostępna w Internecie.

4. We wtorek zapraszamy na Wieczór Miłosierdzia, który poprowadzi ks. Przemysław Sawa i Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody. Będzie on również transmitowany przez Internet. Rozpoczęcie godz. 18.00 Mszą św., a po niej nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

5. Przypominamy, że każdego dnia w listopadzie możemy zyskać odpust za zmarłych. Odpust zupełny, który zwykle można zyskać tylko w dniach 1-8 listopada, może być przeniesiony na dowolne dni tego samego miesiąca.  Można go uzyskać nawiedzając pobożnie cmentarz, kościół lub kaplicę. Należy przy tym wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencji Ojca Św.. Także osoby, które z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, mogą uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do pozostałych wiernych, są w stanie łaski uświęcającej albo mają zamiar jak najszybciej spełnić te trzy zwyczajowe warunki.

6. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

7. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.