8 sierpnia 2021 r. – 19 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 powitamy uroczyście ks. Łukasza Krysmalskiego, któremu zostanie przekazany urząd Proboszcza naszej parafii. Otoczmy go naszą serdeczną modlitwą wypraszając dla niego przez wstawiennictwo naszej Wspomożycielki obfite błogosławieństwo i łaski na czas pracy w naszej wspólnocie parafialnej. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. Parafia w Grojcu obchodzi dziś uroczystość odpustową ku czci św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, którego święto obchodzimy 10 sierpnia. Suma odpustowa o godz. 11.30.

3. W poniedziałek (9.08.) przypada święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy – patronki Europy. Siostry Karmelitanki zapraszają w tym dniu na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00 z udziałem Księdza Biskupa Romana Pindla. W sobotę (14.08.) obchodzimy uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, głównego patrona naszej diecezji. Główne obchody tej uroczystości będą miały miejsce w tym dniu w parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu na Mszy św. o godz. 11.00, której przewodniczył będzie również Ksiądz Biskup Roman.

4. W przyszłą niedzielę (15.08.) obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Należy ona do najstarszych świąt w Kościele – obchodzone było już w V wieku. Tradycyjnie w tym dniu na końcu Mszy św. pobłogosławimy bukiety ziół, kwiatów, zbóż i warzyw.

5. W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna w zwykłych godzinach urzędowania.

6. W sierpniu – miesiącu trzeźwości, zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych i wpisywania swoich postanowień do „księgi abstynencji”.

7. W przyszłą niedzielę składka będzie zbierana na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

8. Trwa czas wakacji dla dzieci, młodzieży i dla wielu dorosłych okres urlopowy. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Św. Na czas odpoczynku życzymy wszystkim obfitości Bożych łask i dobrej pogody.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.