9 CZERWCA 2024 r. –  X NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 3. w wtorek –  wspomnienie  św. Barnaby, apostoła.
 4. w czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana. Msze z kazaniem o godz. 8.00 i 18.00.
 5. w piątek –  wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 6. W ubiegłą niedzielę na wyjazd wolontariuszy na misje zebrano 11.927 zł. Bóg zapłać. Dziś po Mszy można wesprzeć do puszek remont schodów granitowych w kaplicy na cmentarzu komunalnym.
 7. Wyrażam podziękowanie wszystkim parafianom za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała i jej zakończenia na Starych Stawach; dziękuję grupom parafialnym, pocztom sztandarowym i osobom niosącym feretrony i baldachim oraz służbie liturgicznej, chórowi Auxilium i Canticum za oprawę naszych procesji eucharystycznych, a także za służbę siostrze zakrystiance, panu organiście, pani Agacie oraz górnikom, straży miejskiej i policji oraz dzieciom sypiącym kwiatki.
 8. Zapisy na przyszły rok do sakramentu bierzmowania i I Komunii Świętej można dokonać poprzez złożenie deklaracji do 30 czerwca, które są dostępne na naszej stronie parafialnej i w zakrystii.
 9. Oratorium św. Jana Bosko zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu „Oratoryjne Spotkania z Kulturą”. W najbliższy czwartek o godz. 19:00 w sali kameralnej wystąpi Schola Stacatto z parafii z Grojca. Serdecznie zapraszamy, aby wraz z nami wsłuchać się i włączyć się w śpiew znanych pieśni i piosenek religijnych.
 10. Klub sportowy Górnik Brzeszcze zaprasza na wielki koncert papieski Malej Armii Janosika w dniu 15 czerwiec na stadionie KS Górnik Brzeszcze bilety dostępne w dniu wydarzenia lub przedsprzedaży w pizzeriach Matteo w Oświęcimiu i w Brzeszczach.
 11. W dniach od 24 czerwca (kolejne poniedziałki) do 22 lipca o godz. 19.00 w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu odbędzie się pięć koncertów organowych w ramach 28. Letnich Koncertów Organowych.
 12. Zaproszenie na pieszą i rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę oraz informacje o zapisach można znaleźć w gablocie i na stronie parafii.
 13. W niedzielę 16 czerwca ulicami naszego miasta Oświęcim przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Początek Msza św. o godz. 13.15 w parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu, następnie przemarsz ulicami miasta na boisko przy szkole Podstawowej nr 4 obok naszej parafii, gdzie o godz. 15.30 rozpocznie się piknik rodzinny. Serdecznie zapraszamy  wszystkich parafian z dekanatu oświęcimskiego.