7 CZERWCA 2026 – X NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00. Zapraszamy! Dziękuję wszystkich, którzy gromadzili się na majówkach przy kapliczkach naszej parafii za wasze świadectwo wiary.
  2. Kalendarz Liturgiczny:
  3. W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
  4. W czwartek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
  5. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Msze z kazaniem o godz. 8.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  7. W sobotę jest organizowana pielgrzymka Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz. 7.45. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.
  8. Dziękuję wszystkim, którzy udekorowali swoje domostwa i wykonali ołtarze oraz osobom, które pomogły w organizacji procesji, od dzieci po dorosłych oraz grupom duszpasterskim. . Z racji renowacji południowej elewacji naszego sanktuarium, która rozpocznie się w poniedziałek nie będzie procesji w czasie oktawy. Zakończenie oktawy Bożego Ciała odbędzie się w czwartek 11 czerwca o godz. 18.00 Mszą w szkole na Zaborzu. Następnie udamy się procesją do 4 ołtarzy w 4 rogach boiska szkoły. Proszę mieszkańców ulic o przygotowanie ołtarzy: 1. ul. Akacjowa, 2. ul. Jezioro, 3. ul. Grojecka i ul. Osiedlowa, 4. ul. Rowerowa i ul. Pod Górką.
  9. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.30 będziemy obchodzić jubileusz 40-lecia kapłaństwa ks. Tadeusza Rozmusa – byłego inspektora i kierownika internatu w naszej szkole.
  10. W przyszłą niedzielę 14 czerwca o godz. 14.00 odbędzie się Msza w intencji mieszkańców Zaborza na terenie przedszkola im. Treflika.
  11. Za tydzień w niedzielę ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Bądźmy razem”. Początek Msza św. o godz. 13.15 w parafii św. Maksymiliana, następnie przemarsz ulicami: Aleja Tysiąclecia, ul. Nojego, ul. Piłata, ul. Zaborska, ul. Sienkiewicza, ul. Dąbrowskiego, ul. Śniadeckiego, Al. Tysiąclecia na plac wewnętrzny przy naszej parafii, gdzie o godz. 15.30 rozpocznie się piknik rodzinny: w programie zabawy dla dzieci i wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy  wszystkich parafian naszego dekanatu. Prosimy o przyniesienie ciasta na to wydarzenie, można je złożyć w sobotę 13 maja lub niedzielę do salki nr 2 Domu Katolickiego.
  12. Zachęcamy do prasy katolickiej i życzymy męstwa w codziennych decyzjach na wzór 9 błogosławionych Salezjanów Męczenników.

31 MAJA 2026 – NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

  1. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa, które odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00. Zapraszamy!
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek oddamy cześć Sercu Pana Jezusa, ale chorych odwiedzimy w środę od godz. 8.00. Spowiedź w piątek od godz. 15.00 do Mszy wieczornej. Msza dodatkowa o godz. 17.00. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi rozpoczynając medytacją od godz. 7.45.p
  3. Kalendarz Liturgiczny:
  4. W poniedziałek – wspomnienie św. Justyna. W tym dniu modlimy się za dzieci z racji ich święta. 
  5. W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) Msze św. w naszym kościele w tym dniu o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 11.30, 13.00 i 18.30. Ze względu na procesję eucharystyczną nie będzie u nas mszy o godz. 8.30 i 10.00. Intencje mszalne z tych godzin zostaną odprawione o godz. 9.00. W tym roku procesję Bożego Ciała rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 9.00 w naszym sanktuarium i wyruszymy z procesją ul. Jagiełły, ul. Zaborską i ul. Sienkiewicza na Plac Kościuszki, a następnie ul. Dąbrowskiego przejdziemy do kościoła Wniebowzięcia NMP. Prosimy mieszkańców o udekorowanie okien i balkonów emblematami religijnymi. Do udziału w uroczystości zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe sypiące kwiaty, grupy apostolskie i modlitewne, poczty sztandarowe i feretrony oraz panów niosących baldachim.
  6. W piątek – biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę beatyfikacyjną 9 salezjańskich męczenników, która odbędzie się 6 czerwca w Krakowie. Wyjazd o godz. 6.30 przy banku. Zapisy w zakrystii, w kancelarii i przez formularz. W przyszłą niedzielę odbędzie się dziękczynienie po beatyfikacji w naszym sanktuarium, które rozpoczniemy w sobotę o godz. 19.30 koncertem Magdy Anioł na placu św. Jacka i uwielbieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 20.30 w sanktuarium. Natomiast w niedzielę 7 czerwca o godz. 11.30 uroczysta msza dziękczynna Rodziny Salezjańskiej i całej diecezji za beatyfikację 9 Salezjanów połączona ze Zjazdem Byłych Wychowanków Salezjańskich. Szczegóły na plakatach. W tym dniu nie będzie mszy o godz. 13.00, a intencja zostanie odprawiona o godz. 11.30.
  8. Siostry Serafitki zapraszają na liturgiczne wspomnienie bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk w piątek o godz. 17.00 na różaniec, a o godz. 17.30 Msza.
  9. W środę swoje imieniny obchodzi ks. Leszek Kruczek, a w niedzielę ks. Robert Kruczek. Solenizantów polecamy w modlitwie przez wstawiennictwo Maryi Wspomożycielki.
  10. Dziś kawiarenkę przygotowali czciciele Wspomożycielki i Koło Misyjne.
  11. Do wieczności z naszej parafii odszedł: Dariusz Kuźma. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

24 MAJA 2026 – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – ODPUST MBWW

  1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz przy kapliczkach naszej parafii. Zapraszamy.
  2. Kalendarz Liturgiczny:
  3. W poniedziałek – święto Matki Kościoła na Mszy o godz. 8.00 i 18.00 zostaną wprowadzone do naszego sanktuarium relikwie św. Andrzeja Boboli, a dokona tego ks. Józef Niżnik. Ofiarami do puszki możemy w tym dniu wesprzeć Dom Matki i Dziecka.
  4. We wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki.
  5. W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. W piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. W tym dniu Apostolstwo Kobiet zaprasza na Mszę o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne do kawiarenki.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu na Mszy o godz. 18.30 ks. Damian Sukta i ks. Aleksander Ficek udzielą błogosławieństwa prymicyjnego.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę beatyfikacyjną 9 salezjańskich męczenników, która odbędzie się 6 czerwca w Krakowie. Wyjazd o godz. 6.30 przy banku. Zapisy w zakrystii, w kancelarii i przez formularz. Już dziś zapraszamy na dziękczynienie po beatyfikacji do naszego sanktuarium, które rozpoczniemy w sobotę 6 czerwca o godz. 19.30 koncertem Magdy Anioł na placu św. Jacka i uwielbieniem Najświętszego Sakramentu w sanktuarium. Natomiast w niedzielę 7 czerwca o godz. 11.30 uroczysta msza dziękczynna Rodziny Salezjańskiej i całej naszej diecezji za beatyfikację 9 Salezjanów połączona ze Zjazdem Byłych Wychowanków Salezjańskich. Szczegóły na plakatach.
  9. W ubiegłą niedzielę na inwestycje zebrano 14.186 zł. Bóg zapłać.
  10. W przyszła niedzielę 31 maja po mszy o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
  11. Po Mszy o godz. 10.00 udzielamy Bożego Błogosławieństwa wdowcom i osobom samotnym. Dziś kawiarenkę przygotowało Apostolstwo Kobiet.

17 MAJA 2026 – NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

  1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz przy kapliczkach naszej parafii. Zapraszamy.
  2. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, a zarazem uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W niedzielę o godz. 10.00 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii Świętej, a o godz. 11.30 zapraszamy na srebrny jubileusz kapłaństwa naszych współbraci ks. Roberta i Leszka Kruczków, a z kolei wieczorem o godz. 18.30 odbędzie się czuwanie z nabożeństwem różańcowym i uwielbieniem przed Najświętszym Sakramentem, które poprowadzi zespół Fausystem. Homilię maryjne na temat naszego przygotowania do koronacji wygłosi ks. prof. Marek Gilski. Zapraszamy!
  3. Zapraszamy w sobotę 23 maja o godz. 19.00 na dekanalną Wigilię Zesłania Ducha Świętego do parafii św. Józefa. Szczegóły na plakatach.
  4. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przeżywających I rocznicę Komunii Świętej w środę 20 maja o godz. 18.30.
  5. W poniedziałek 25 maja w święto Matki Kościoła na Mszy o godz. 18.00 zostaną wprowadzone do naszego sanktuarium relikwie św. Andrzeja Boboli, a dokona tego ks. Józef Niżnik.
  6. W ramach Apostolstwa Kobiet zapraszamy mamy z dziećmi w poniedziałek na Mszę o godz. 8.00 i spotkanie formacyjne do kawiarenki parafialnej.
  7. W dniach 5-6 czerwca odbywają się pielgrzymki Róż Różańcowych na Jasną Górę i 13 czerwca Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na plakatach.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę beatyfikacyjną 9 salezjańskich męczenników, która odbędzie się 6 czerwca w Krakowie. Wyjazd o godz. 6.30 przy banku. Zapisy w zakrystii, w kancelarii i przez formularz. Już dziś zapraszamy na dziękczynienie po beatyfikacji do naszego sanktuarium, które rozpoczniemy w sobotę 6 czerwca o godz. 19.30 koncertem Magdy Anioł z Zespołem na placu św. Jacka i uwielbieniem w sanktuarium. Natomiast w niedzielę 7 czerwca o godz. 11.30 uroczysta msza dziękczynna Rodziny Salezjańskiej i miasta Oświęcimia połączona ze zjazdem Byłych Wychowanków Salezjańskich.
  9. Nasze Oratorium zaprasza na koncert z cyklu Oratoryjne Spotkanie z Kulturą. W najbliższy czwartek o godz. 18:00 w sali kameralnej wystąpi schola z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Brzezince. Serdecznie zapraszamy!
  10. Po Mszy o godz. 10.00 udzielamy Bożego Błogosławieństwa osobom chorym i cierpiącym. Dziś kawiarenkę przygotowały Kręgi Rodzin.
  11. Do wieczności z naszej parafii odeszli: Stefan Kuźma i Artur Palka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

10 MAJA 2026 – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Kalendarz Liturgiczny:
  2. w czwartek – święto św. Macieja, apostoła – w tym dniu imieniny obchodzi kl. Maciej Ochryniuk – współbratu naszemu życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki.
  3. W piątek z racji III piątku miesiąca na mszy o godz. 18.00 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  4. w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Na mszy o godz. 8.00 odprawiamy nowennę przed tym świętem.
  5. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają Dni Krzyżowe – Kościół w tych dniach modli się o uświęcenie ludzkiej pracy, za głodujących i dobre zasiewy.
  6. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz przy kapliczkach naszej parafii. Zapraszamy.
  7. Od piątku rozpoczniemy nowennę do uroczystości Zesłania Ducha Świętego na mszy o godz. 8.00 i do uroczystości odpustowej Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na mszy o godz. 18.00.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę beatyfikacyjną 9 salezjańskich męczenników, która odbędzie się 6 czerwca w Krakowie. Zapisy w zakrystii, w kancelarii i przez formularz.
  9. Zapraszamy do chóru koronacyjnego, który uświetni uroczystości koronacji we wrześniu. Szczegóły na plakatach i na stronie parafii.
  10. Próby do uroczystości I Komunii w naszej parafii we wtorek i w środę o godz. 18.30. W przyszłą sobotę 67 dzieci o godz. 11.00 przystąpi do I Komunii Św.
  11. Zapraszamy na Noc Muzeów w naszym Zakładzie Salezjańskim w sobotę w godzinach 16.00-20.00. Również w sobotę zapraszamy na Piknik Rodzinny organizowany przez Zespół Szkół Salezjańskich w godzinach 14.00-20.00 na boiska salezjańskie.
  12. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia  Pańskiego.
  13. Po Mszy o godz. 10.00 udzielamy Bożego Błogosławieństwa małżeństwom. Dziś kawiarenka przygotował Neokatechumenat.
  14. Do wieczności z naszej parafii odeszła: Józefa Jarzyna. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

3 MAJA 2026 – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Kalendarz Liturgiczny:
  2. we wtorek – święto św. Dominika Savio, patrona ministrantów i rodziców starających się o potomstwo.
  3. w środę – święto apostołów św. Filipa i św. Jakuba
  4. w czwartek – z racji I czwartku modlimy się o powołania i za powołanych do służby w kościele.
  5. w piątek – uroczystość św. Stanisława – patrona Polski. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz przy kapliczkach naszej parafii. Zapraszamy
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę beatyfikacyjną 9 salezjańskich męczenników, która odbędzie się 6 czerwca w Krakowie. Zapisy w zakrystii, w kancelarii i przez formularz.
  8. Ogłaszamy nabór chętnych osób, które potrafią śpiewać, do włączenia się w śpiew w chórze koronacyjnym. Zespół ten stworzony będzie na potrzeby uroczystości koronacji we wrześniu. Chętnych członków chórów parafialnych, scholii, a także osoby indywidualne nie tylko z terenu naszej parafii zachęcamy do zgłoszenia się do przesłuchań do 15 maja poprzez wypełnienie ankiety dostępnej na stronie internetowej naszego sanktuarium.
  9. We wtorek na Mszy o godz. 18.00 ks. bp. Roman Pindel udzieli sakramentu bierzmowania 35 młodym ludziom.
  10. Próby do uroczystości I Komunii w naszej parafii w środę i w czwartek o godz. 18.30.
  11. Błogosławieństwa poszczególnym osobom zaczniemy udzielać, jak i kawiarenka będzie od przyszłej niedzieli.
  12. Zapraszamy na spotkanie maryjne „Magnificat” w żywieckim amfiteatrze w sobotę 9 maja o godz. 16.00. Szczegóły na plakatach.
  13. W dniu 1 maja w wieku 72 lat zmarł ks. Andrzej Trzop, duszpasterz parafii Św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu i kapelan hospicjum w Oświęcimiu. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00 w parafii św. Maksymiliana. Szczegóły uroczystości w gablotach.
  14. Do wieczności z naszej parafii odeszli: Marian Dłubisz i Krystyna Cembala. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

26 KWIETNIA 2026 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Kalendarz Liturgiczny:
  2. W poniedziałek – na mszę o godz 18.00 i spotkanie zapraszają Kręgi Rodzin.
  3. W środę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy.
  4. W czwartek – wspominamy św. Jana Bosko i będziemy się modlić na Mszy o godz. 18.00 za młodzież, wychowawców i mieszkańców miasta Oświęcim.
  5. w piątek – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, modlimy się o błogosławieństwo dla ludzkiej pracy i za tych, którzy zostali jej pozbawieni. W tym dniu biskup udziela dyspensy wobec wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  6. w sobotę 2 maja – uroczystość NMP Królowej Polski. Ze względu na niedzielę przeniesiona na sobotę. Msze w naszym sanktuarium według porządku niedzielnego. 
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny po której nastąpi przejście uczestników na Plac Tadeusza Kościuszki pod Grób Nieznanego Żołnierza – gdzie odbędzie się uroczystość połączona ze złożeniem kwiatów. O godz. 9.30 koncert patriotyczny zaprezentuje nasz chór Auxilium. Prosimy o wywieszenie flag narodowych. Szczegóły na plakatach.
  8. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek oddamy cześć Sercu Jezusa na Mszy o godz. 8.00 i 17.00. Spowiedź od godz. 15.00 do Mszy wieczornej. Chorych odwiedzimy w czwartek na Zaborzu, a w piątek pozostałych od godz. 8.00. W sobotę oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi medytacją o godz. 8.10, a następnie Msza o 8.30 i po niej różaniec.
  9. W ubiegłą niedzielę na inwestycje zebrano 13.351 zł i 10 euro. Bóg zapłać. 
  10. Od piątku rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz przy kapliczkach naszej parafii. Zapraszamy.
  11. Zapraszamy na pielgrzymkę beatyfikacyjną 9 salezjańskich męczenników, która odbędzie się 6 czerwca w Krakowie. Zapisy w zakrystii, w kancelarii i przez formularz. 
  12. Ogłaszamy nabór chętnych osób, które potrafią śpiewać, do włączenia się w śpiew w chórze koronacyjnym. Zespół ten stworzony będzie na potrzeby uroczystości koronacji we wrześniu. Chętnych członków chórów parafialnych, scholii, a także osoby indywidualne nie tylko z terenu naszej parafii zachęcamy do zgłoszenia się do przesłuchań poprzez wypełnienie specjalnej ankiety dostępnej na stronie internetowej naszego sanktuarium lub skanując kod QR na plakatach. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja. 
  13. W czwartek z Hałcnowa wyruszy diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik i zakończy się w niedzielę mszą o godz. 12.00 w Centrum JPII.
  14. Po Mszy o godz. 10.00 udzielamy Błogosławieństwa Bożego wdowcom i osobom samotnym. Zapraszamy również do naszej kawiarenki po Mszy o godz. 10.00 przygotowanej dziś przez Róże Różańcowe.
  15. Na stronie parafii można zapoznać z terminami i tematami udzielanych porad w naszej Poradni Rodzinnej.
  16. Zachęcamy do prasy katolickiej i życzymy błogosławionego tygodnia.

19 KWIETNIA 2026 – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Dziś przeżywamy niedzielę biblijną, która zachęca nas, aby z radością wsłuchiwać się w Słowo Boże. Zapraszamy na Krąg Biblijny w naszej parafii w każdy czwartek o godz. 18.30 oraz na Soboty Biblijne, które organizuje nasza diecezja.
  2. Kalendarz Liturgiczny:
  3. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski.
  4. W piątek – z racji 24 dnia miesiąca czuwanie w przed obrazem naszej Wspomożycielki. Msza o godz. 18.00 i po mszy różaniec.
  5. W sobotę – święto św. Marka Ewangelisty.
  6. Siostry Serafitki zapraszają w piątek o godz. 19.00 na Drogę Światła.
  7. W piątek o godz. 18.00 Mszą Święta rozpocznie się spotkanie Apostolstwa Kobiet.
  8. Zapraszamy na koncert z cyklu Oratoryjne Spotkanie z Kulturą w czwartek o godz. 18:00 w sali kameralnej zaprezentuje się schola Staccato z Grojca.
  9. W sobotę o godz. 19.00 Gloria Dei zaprasza na koncert wielkanocny do parafii św. Józefa.
  10. Zachęcamy do przeżycia oświęcimskich rekolekcji z Maryją „Oddanie33”. Szczegóły na plakatach.
  11. Zapraszamy na pielgrzymkę beatyfikacyjną 9 salezjańskich męczenników, która odbędzie się 6 czerwca w Krakowie. Zapisy w zakrystii, w kancelarii i przez formularz.
  12. Ogłaszamy nabór chętnych osób, które potrafią śpiewać, do włączenia się w śpiew w chórze koronacyjnym. Zespół ten stworzony będzie na potrzeby uroczystości koronacji we wrześniu. Chętnych członków chórów parafialnych, scholi, a także osoby indywidualne nie tylko z terenu naszej parafii zachęcamy do zgłoszenia się do przesłuchań poprzez wypełnienie specjalnej ankiety dostępnej na stronie internetowej naszego sanktuarium lub skanując kod QR na plakatach. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, szczególnie tych, którym bliskie sercu jest nasze sanktuarium.
  13. Sprawozdanie proboszcza będzie w niedzielę 10 maja.
  14. Po Mszy o godz. 10.00 udzielamy Błogosławieństwa Bożego osobom chorym i cierpiącym. Zapraszamy również do naszej kawiarenki po Mszy o godz. 10.00 przygotowanej dziś przez Kręgi Rodzin.
  15. Do wieczności z naszej parafii odeszła: Renata Błaszczyńska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

12 KWIETNIA 2026 – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Dziś z racji Niedzieli Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 zapraszamy do sanktuarium na Godzinę Miłosierdzia. Dziś również rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia, który jest zarazem świętem patronalnym Caritas. Za tydzień będziemy obchodzić niedzielę biblijną. Zapraszamy dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na koncert o godz. 19:30, podczas którego zespoły wokalne ABC i Cantare z towarzyszeniem instrumentalnym Ansambl Cantabile wykonają wybrane fragmenty z oratorium „Miłość ponad wszystko”, a ponadto utwory organowe wykona Piotr Górowicz.
  2. Dziękujemy p. Michałowi za wypowiedziane świadectwo i zachęcamy do zapisywania się na adoracje do powstającej kaplicy Wieczystej Adoracji w naszej parafii.
  3. W piątek z racji III piątku miesiąca na mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  4. Schola i Liturgiczna Służba zebrali podczas kiermaszu 4016 zł. Bóg zapłać
  5. Dziś po Mszy o godz. 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  6. Zapraszamy na koncert z cyklu Oratoryjne Spotkanie z Kulturą, we wtorek o godz. 18:00 w sali kameralnej zaprezentuje się Studio Wokalne Voicesing (czyt. Wojsing).
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę na beatyfikację 9 salezjańskich męczenników, która odbędzie się 6 czerwca w Krakowie. Zapisy w zakrystii, w kancelarii i przez formularz. Przy gazetach są ulotki, gdzie można się zapoznać z ich drogą do świętości.
  8. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Oświęcimia do udziału w rekolekcjach ODDANIE33, które rozpoczną się 11 maja i potrwają do 12 czerwca. Ich zwieńczeniem będzie uroczysty akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję w dniu 13 czerwca. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie z niezwykłą postacią – Dariuszem Stemplewskim, dziś szczęśliwym ojcem, ewangelizatorem, który opowie o duchowej drodze własnej przemiany. Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia o godz. 19.30 w auli św. Jana Pawła II w parafii św. Maksymiliana męczennika. Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się więcej na temat rekolekcji oraz zamówić podręcznik  służący pomocą w odprawieniu rekolekcji  ODDANIE33.
  9. W gablotach można się zapoznać z aktualnymi propozycjami religijnymi i kulturalnymi.
  10. Po Mszy o godz. 10.00 udzielamy Błogosławieństwa Bożego małżeństwom. Zapraszamy również do naszej kawiarenki jedynie po Mszy o godz. 10.00 przygotowanej chór Canticum.
  11. W dniach 17-18 kwietnia 2026 roku w Diecezji Bielsko-Żywieckiej będą odbywać się XX Mistrzostwa Polski Księży w Piłce Nożnej Halowej. To wyjątkowe wydarzenie w naszej diecezji, w którym wezmą udział drużyny księży z całej Polski. Turniej rozgrywany będzie w halach sportowych w Bielsku-Białej, Wilkowicach, Łodygowicach i Węgierskiej Górce. Zachęcamy wszystkich do dopingowania rywalizujących drużyn. Dla kibiców śledzących Mistrzostwa w halach przewidziano konkursy z nagrodami.
  12. SŁOWA WDZIĘCZNOŚCI KIERUJEMY DO: pań z Koła Misyjnego, ADMY i Róż Różańcowych za sprzedaż paschalików i baranków przez ostatnie niedziele, DZIĘKUJĘ za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego: ks. Papierzowi, klerykom: Rafałowi i Maciejowi, Służbie Liturgicznej, scholi Canticum, chórowi Auxilium, p. Piotrowi – organiście, s. Oldze – zakrystiance, paniom pomagającym w dekoracji kościoła, kapłanom za posługę spowiedzi, ks. Robertowi i ks. Leszkowi z Kręgami Rodzin za wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego; DZIĘKUJE również za uświetnienie naszej rezurekcji: orkiestrze miejskiej, paniom i panom niosącym baldachim, sztandary, feretrony i świece, górnikom i zespołowi regionalnemu Stawowianki oraz straży miejskiej za dopilnowanie naszego bezpieczeństwa oraz WAM bracia i siostry za obecność, modlitwę, wyrażane życzenia i złożone ofiary.