Dziękczynienie za dar nauki.

Dla wielu z nas ostatni czas roku szkolnego 2019/20 był czasem wyjątkowym. Dzięki trudom związanym ze zdalnym nauczaniem i pozostawaniem w domu, każdy z nas z pewnością zatęsknił za szkołą, za spotkaniem z koleżankami i kolegami, za zwyczajnym porannym maszerowaniem do szkoły. Wielu doceniło, że obowiązek uczęszczania do szkoły może być darem.

Szczególnym czasem dziękowania sobie nawzajem, ale przede wszystkim Bogu za szczęśliwie zakończony kolejny rok nauki była uroczysta Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. Z tej okazji w dniu rozdania świadectw tj. 26.06.2020 r. o godz. 8.00 uczniowie SP 1 im. Królowej Jadwigi w Oświęcimiu oraz uczniowie SP im. Komisji Edukacji Narodowej w Zaborzu przybyli wraz z rodzicami na to szczególne wydarzenie. Z wiadomych względów i różnych uwarunkowań sanitarnych liczebność uczestników liturgii nie była najwyższa. Nie przeszkodziło to jednak wspólnej modlitwie i docenieniu momentu spotkania przy Ołtarzu. Każdy kolejny dzień jest przecież darem dla każdego z nas.

Mamy nadzieję, że kolejny nowy rok szkolny rozpoczniemy również na modlitwie, prosząc o łaski i dary na kolejne dni uczniowskich zmagań tym razem już w budynku szkoły.

Tekst: ks. Marian Gruszczyk SDB; Zdj: br. Wojciech Zięcina SDB

Aperture: 5