7 marca2021 r. – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Od dziś do środy przeżywamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy wśród nas naszego rekolekcjonistę ks. Tomasza Hawrylewicza, salezjanina, z młodzieżą z duszpasterstwa akademickiego. Nauki rekolekcyjne będą głoszone od poniedziałku do środy w czasie Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, a o 20.00 dodatkowo będzie sama nauka ogólna zakończona Apelem Jasnogórskim. W te dni okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi w godz. 7.00-8.00, 17.00-18.00 i 19.30-20.00. Natomiast w czasie nauk rekolekcyjnych nie będzie dyżuru spowiednika.
W czasie rekolekcji zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 17.50.

2. Nauki rekolekcyjne dla dzieci szkół podstawowych naszej parafii będą odbywały się zdalnie w ramach lekcji religii. Prosimy rodziców o troskę w zakresie uczestnictwa dzieci w rekolekcjach.

3. W ostatni dzień rekolekcji (środa) w czasie Mszy św. będzie zbierana składka dla księdza rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności za głoszone przez niego słowo i jego posługę wśród nas.

4. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30 oraz w Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 8.30, 17.00 lub 19.30.

5. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać na tacę w czasie Gorzkich Żali.

6. Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 26 marca. W naszym sanktuarium rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

7. W miesiącu lutym swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: Władysław Marszałek, Anna Urbańczyk, Henryk Gierek oraz ks. Jacek Jurczyński. Polecajmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu…