Liturgiczna Służba Ołtarza

ŚNIEGOWO W WIŚLE !

W dniach od 2 do 6 lutego 2020 r. po zakończeniu pierwszego semestru nauki szkolnej kandydaci, ministranci i lektorzy wraz z opiekunami udali się na zimowy wypoczynek do Wisły.

Początkowo przywitała nas atmosfera deszczu, jednak po niedługim czasie wszystko wróciło do normy. Zrobiło się biało więc szusowaliśmy na śniegu przy pięknej słonecznej pogodzie, ale nie zabrakło też czasu w jeździe po lodzie.

Dodatkową atrakcją było istebniańskie moczenie, nie gdzie indziej jak w tamtejszym basenie. A na wieczór było wspólne przebywanie, przy filmach, tańcach i tomboli, bo lubimy to -niesłychanie.

PĄCZKOWO W GRONIE LSO

W ramach ostatnich podrygów smacznego podjadania, tuż przed Wielkim Postem, wspólnota Służby Liturgicznej skorzystała z okazji do świętowania. W Tłusty Czwartek tj. 20.02.2020r. wraz z rodzicami podjęta została modlitwa podczas wspólnej Eucharystii prosząc o Boże błogosławieństwo dla zgromadzonych.

W dalszej części spotkanie przeniosło się do świetlicy by usiąść przy stole i oddać głos bohaterowi dnia. Zgodnie z powszechną tradycją był nim PĄCZEK. Podczas delektowania się smakiem, rodzice i członkowie zostali zapoznani z podsumowaniem niedawno zakończonej wizyty duszpasterskiej oraz planami LSO na najbliższy kilkumiesięczny czas.

Słowa podziękowania należą się tym wszystkim, którzy zechcieli skorzystać z zaproszenia. Był to miły i radosny moment wspólnego spotkania.

NOWI LEKTORZY I MINISTRANCI

Wielką radością i chlubą każdej Parafii jest Liturgiczna Służba Ołtarza. Tak dzieje się również w Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. Tuż przed wakacjami  – w niedzielę 21.06.2020 r. – pięciu młodych ludzi złożyło uroczyście swoje przyrzeczenia przy Chrystusowym ołtarzu. Trzech nowych lektorów i dwóch ministrantów po wcześniejszym, odpowiednim przygotowaniu służyć będą pod okiem Maryi Wspomożenia Wiernych i wszędzie tam dokąd Bóg ich pośle.

Życzymy im wytrwałości i gorliwości w spełnianiu tej ważnej posługi. Niech każda Msza św. oraz każde nabożeństwo będzie okazją w przybliżaniu się do Chrystusa dla nich samych oraz wszystkich wiernych kościoła powszechnego.

Rodzinom nowych lektorów i ministrantów dziękujemy za godną postawę chrześcijan, która daje szansę odkrywania swojego powołania. Niech dobry Bóg wam wszystkim obficie błogosławi.

Sierpniowy „żar” przy Sanktuarium

Wydawało się, że tegoroczne wakacje nie zaskoczą nas już niczym prócz ryzykiem choroby, albo przymusowego pozostawania w domu. A jednak. W salezjańskim ogrodzie obok oświęcimskiego Sanktuarium, najmłodsi parafianie – ministranci, lektorzy oraz schola dziewczęca – zorganizowali wspólne posiedzenie przy kiełbasce i ziemniaczkach z ogniska.

Tym co skupiło sanktuaryjną młodzież była przede wszystkim chęć aktywnego spędzenia wspólnego czasu. Przy grach i zabawach przygotowanych przez najstarszych wśród nich, radośnie przeżyliśmy większość wtorkowego spotkania 18.08.2020 r.

Dziękując również za obecność niektórym rodzicom chciałoby się powiedzieć „chcemy więcej”. Jak faktycznie było? Zobaczcie sami.

Tekst: ks. Marian Gruszczyk SDB

Zdj.: ks. Ryszard Szymeczko SDB