Liturgiczna Służba Ołtarza

ŚNIEGOWO W WIŚLE !

W dniach od 2 do 6 lutego 2020 r. po zakończeniu pierwszego semestru nauki szkolnej kandydaci, ministranci i lektorzy wraz z opiekunami udali się na zimowy wypoczynek do Wisły.

Początkowo przywitała nas atmosfera deszczu, jednak po niedługim czasie wszystko wróciło do normy. Zrobiło się biało więc szusowaliśmy na śniegu przy pięknej słonecznej pogodzie, ale nie zabrakło też czasu w jeździe po lodzie.

Dodatkową atrakcją było istebniańskie moczenie, nie gdzie indziej jak w tamtejszym basenie. A na wieczór było wspólne przebywanie, przy filmach, tańcach i tomboli, bo lubimy to -niesłychanie.

PĄCZKOWO W GRONIE LSO

W ramach ostatnich podrygów smacznego podjadania, tuż przed Wielkim Postem, wspólnota Służby Liturgicznej skorzystała z okazji do świętowania. W Tłusty Czwartek tj. 20.02.2020r. wraz z rodzicami podjęta została modlitwa podczas wspólnej Eucharystii prosząc o Boże błogosławieństwo dla zgromadzonych.

W dalszej części spotkanie przeniosło się do świetlicy by usiąść przy stole i oddać głos bohaterowi dnia. Zgodnie z powszechną tradycją był nim PĄCZEK. Podczas delektowania się smakiem, rodzice i członkowie zostali zapoznani z podsumowaniem niedawno zakończonej wizyty duszpasterskiej oraz planami LSO na najbliższy kilkumiesięczny czas.

Słowa podziękowania należą się tym wszystkim, którzy zechcieli skorzystać z zaproszenia. Był to miły i radosny moment wspólnego spotkania.