Rozkład nabożeństw i zasady uczestnictwa

W związku ze stanem epidemii obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych.

1. Wszyscy wchodzący do świątyni zobowiązani są przed wejściem zdezynfekować dłonie. Wszyscy nawiedzający sanktuarium i wierni uczestniczący w nabożeństwach powinni mieć zasłonięte usta i nos oraz zachowywać bezpieczną odległość od innych uczestników liturgii. Osoby legitymujące się zaświadczeniem lekarskim o niemożności zakrywania ust z powodów zdrowotnych są zwolnione z tego obowiązku, ale powinny zachować stosowny dystans do innych.

2. Zalecamy, aby Komunię świętą przyjmować na rękę. Księża są zobowiązani do dezynfekcji rąk przed i po zakończeniu rozdawania Komunii.
Osoba podchodząca do rozdającego Komunię przyklęka w momencie, gdy poprzedzająca ją osoba przyjmuje Ciało Chrystusa, a następnie stając przed kapłanem wyciąga obie ręce tak, by prawa dłoń podtrzymywała lewą. Przed tym należy zdjąć maseczkę. Na tę lewą dłoń kapłan kładzie Hostię. Wierny powinien spożyć Ciało Chrystusa przed kapłanem. Hostię leżącą w lewej ręce należy prawą ręką włożyć do ust i dopiero wtedy odejść od kapłana. Praktyka przyjmowania Komunii na rękę wywodzi się z chrześcijańskiej starożytności.

3. Osoby chcące przyjąć Komunię Św. do ust podchodzą do niej na samym końcu.
Więcej na ten temat możemy przeczytać, klikając w link.

ROZKŁAD MSZY ŚW.

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA:

6.00, 7.00, 8.30, 10.00,11.30, 13.00, 18.30

W DNI POWSZEDNIE

7.00, 7.30, 8.00 i 18.00.