Rozkład nabożeństw i zasady uczestnictwa

W związku ze stanem epidemii obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych.

1. Wszyscy wchodzący do świątyni i uczestniczący w nabożeństwach powinni mieć zasłonięte usta i nos oraz zachowywać stosowna odległość od innych uczestników liturgii. Osoby posiadające zaświadczenie lekarskie o niemożności zakrywania ust z powodów zdrowotnych są zwolnione z tego obowiązku, ale powinny zachować stosowny dystans do innych.

2. Zalecamy, aby Komunię świętą przyjmować na rękę. Księża są zobowiązani do dezynfekcji rąk przed i po zakończeniu rozdawania Komunii.
Osoba podchodząca do rozdającego Komunię przyklęka w momencie, gdy poprzedzająca ją osoba przyjmuje Ciało Chrystusa, a następnie stając przed kapłanem wyciąga obie ręce tak, by prawa dłoń podtrzymywała lewą. Przed tym należy zdjąć maseczkę. Na tę lewą dłoń kapłan kładzie Hostię. Wierny powinien ją spożyć przed kapłanem. Hostię leżącą w lewej ręce należy prawą ręką włożyć do ust i dopiero wtedy odejść od kapłana. Praktyka przyjmowania Komunii na rękę wywodzi się z chrześcijańskiej starożytności.
Więcej na ten temat możemy przeczytać, klikając w link.

ROZKŁAD MSZY ŚW.

W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA:

6.00, 7.00, 8.30, 10.00,11.30, 13.00, 18.30

W DNI POWSZEDNIE

7.00, 7.30, 8.00 i 18.00.