10 GRUDNIA 2023 r. – II NIEDZIELA ADWENTU

1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00. Ofiarami do puszki przy kracie możemy wesprzeć katolików na Wschodzie.
  2. Roraty w naszej parafii codziennie o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 8.00.
  3. Kalendarz liturgiczny:

w środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła,

w piątek – uczcimy Boże Miłosierdzie nabożeństwem o godz. 17.30 i odprawimy Mszę wieczorną w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

w sobotę – rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Bożego Narodzenia na Mszy o godz. 8.00.

4. W kancelarii można nabyć świece wigilijne i opłatki oraz Ochotnicza Straż Pożarna rozprowadza kalendarze strażackie.

5. Trwa akcja „Paczuszka dla maluszka”. Można zabrać bombkę z choinki i zrobić paczkę zostawiając ją przy choince w kościele do przyszłej niedzieli. Szczegóły na plakatach.

6. W najbliższy  poniedziałek zapraszamy na spotkanie formacyjne rodziców dzieci przygotowujących się w naszej parafii do przyjęcia I Komunii świętej. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej o godzinie 19.00.

7. W najbliższy czwartek o godz. 18.30 zapraszamy do parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne pod przewodnictwem Ojca Józefa Witko – franciszkanina.

8. W sobotę o godz. 16.00 do kawiarenki parafialnej Apostolstwo Kobiet zaprasza na spotkanie opłatkowe.

9. Już dziś zapraszamy małżonków obchodzących w tym roku swoje okrągłe jubileusze małżeństwa na Mszę Święta i błogosławieństwo w niedziele Świętej Rodziny 31 grudnia o godz. 10.00.

10. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na Mszę o godz. 14.30 w przyszłą niedzielę do parafii św. Maksymiliana.

11. Dziś na Mszy o godz. 10.00 błogosławimy małżeństwa, a po Mszach o godz. 10.00 i 11.30 – Kręgi Rodzin i Neokatechumenat zapraszają do naszej kawiarenki. Kawiarenka od przyszłej niedzieli do 7 stycznia będzie zamknięta.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary na tacę i na konto parafialne.

13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Stanisław Noworyta, Stanisław Tomczyk i Ewa Gałuszka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…