10 MARCA 2024 r. – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Droga Krzyżowa w naszym sanktuarium w piątki o godz. 8.30, 17.15 i 19.00. Od tej niedzieli rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa, którą będziemy odmawiać na Mszy wieczornej.
 2. W piątek – z racji III piątku miesiąca o godz. 18.00 odprawimy Mszę za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
 3. Od przyszłej niedzieli w kancelarii po Mszach będzie można nabyć baranki wielkanocne i paschaliki.
 4. Również w przyszłą niedzielę po Mszach od godz. 8.30 do 13.00 będzie można spotkać się z autorką książek, w których bohaterami są prości ludzie walczący z nieuleczalnymi chorobami.
 5. Już dziś zapraszamy na Wieczór Uwielbienia ze św. Józefem, który odbędzie się we wtorek 19 marca o godz. 19.00 w naszym sanktuarium.
 6. Ksiądz rekolekcjonista dziękuje za złożone ofiary w wysokości 3440 zł i zapewnia o modlitwie.
 7. Zapraszamy by wyruszyć z nami na Ekstremalną Drogę Krzyżową w piątek 22 marca. Rozpoczęcie Mszą Świętą w naszym sanktuarium o godz. 19:00. Tradycyjnie proponujemy dwie trasy: do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz do Hałcnowa. Zapisy oraz zamówienie pakietów pielgrzyma przez stronę internetową Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Szczegóły i link do zapisów na plakatach.
 8. W piątek 22 marca ulicami naszego miasta przejdzie Droga Krzyżowa, w tym roku rozpoczniemy ją w parafii św. Józefa na Zasolu Mszą św. o godz. 18.00, następnie około 19.00 wyruszymy ulicami miasta do Parafii św. Maksymiliana na osiedlu Chemików. Serdecznie zapraszamy do udziału który będzie publicznym wyznaniem naszej wiary.
 9. W sobotę 23 marca o godz. 16.00 w parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu odbędzie się niezwykłe przedstawienie pt.:”Golgota Jasnogórska” autorstwa Ernesta Bryla w wykonaniu artystów Marcina Stycznia i Heleny Adwent, które wprowadzi nas klimat wielkiego tygodnia.
 10. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza w najbliższą niedzielę na Mszę świętą do Parafii św. Maksymiliana o godzinie 14:30 w dolnym kościele.
 11. Przewodniczący Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki zaprasza nas do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowennę będziemy odmawiać na Mszy o godz. 8.00 od 16 do 24 marca za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski.
 12. Nasza diagnostyka samochodowa w Zakładzie Salezjańskim oferuje wykonanie badanie techniczne pojazdów. Zapraszamy!
 13. Msza o godz. 10.00: Dziś błogosławimy małżeństwa. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 i 11.30 zapraszamy do kawiarenki przygotowanej przez nasze grupy parafialne.
 14. W tym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności: Jerzy Skrzypaszek, Kamil Kaim i Stanisław Bibrzycki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…