11 CZERWCA 2023 r. – X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00, a w tygodniu o godz. 17.30. Dziś też o godz. 14.00 przy Przedszkolu w Zaborzu Msza ku czci św. Antoniego.
  2. Kalendarz liturgiczny:

we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana.

w środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

w czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała na Zaborzu. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 na boisku przy ul. Jaworowej, następnie udamy się do ołtarzy przy domach: 1 – ołtarz na ul. Polnej 6; 2 – ołtarz na ul. Rolniczej 3; 3 – ołtarz na ul. Pionierów 7; 4 – ołtarz na pętli autobusowej przy ul. Osiedlowej z ul. Jutrzenki. Prosimy mieszkańców o udekorowanie okien i balkonów emblematami religijnymi i pomoc sąsiedzką przy przygotowaniu powyższych ołtarzy. Do udziału w uroczystości zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe, dzieci do sypania kwiatów, grupy parafialne oraz panie i panów do niesienia sztandarów i feretronów, a także baldachimu. W czwartek kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach 9.00-10.30.

w piątek –  uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Msze Święte o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

3. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na inwestycje w naszym sanktuarium.

4. W niedzielę 18 czerwca o godz. 14.00 Mszą Świętą w kościele św. Józefa rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny, a następnie przemarsz ulicami miasta do ogrodów szkoły podstawowej nr 4, gdzie o godz. 16.30 odbędzie się koncert i piknik rodzinny. Zapraszamy!

5. Zapisy na przyszły rok do sakramentu bierzmowania i I Komunii Świętej można dokonać poprzez złożenie deklaracji do 20 czerwca, które są dostępne na naszej stronie parafialnej i w zakrystii.

6. Dziś po Mszy o godz. 10.00 błogosławimy małżeństwa, a za tydzień zapraszamy po remoncie do naszej kawiarenki parafialnej.

7. Dziękujemy za ofiarę ołtarza w wysokości 3050 zł od dzieci komunijnych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Z naszej wspólnoty w tym tygodniu odeszli do wieczności: Bogdan Hałat, Krystyna Paszuda i Sławomir Zygmunt. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…