11 LUTEGO 2024 r. – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj rozpoczynamy 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Księga Abstynencji będzie wystawiona na cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Stanisława Kostki.
  2. Witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej diakona Hung Trung (czyt.Czung) z Wietnamu, który będzie odbywał u nas praktykę diakońską.
  3. Kalendarz liturgiczny:
    w środę popielcową – rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 17.00, 18.00 i 20.00. Dodatkowo adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 19.00 do 20.00. Jest to dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (3 posiłki, a 1 do syta). Zachęcamy do uczynków pokutnych i dzieł miłosierdzia oraz uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych, za które możemy uzyskać odpust zupełny. Droga krzyżowa w naszej parafii w piątek o godz. 8.30, 17.15 i 19.00, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30. W środę również Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła zbiórkę ofiar do puszek jako dzień modlitwy o pokój na Ukrainie i nieprzerywanej pomocy podczas wojny.w piątek – z racji III piątku miesiąca odprawimy Mszę o godz. 18.00 za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W piątek na Drodze Krzyżowej o godz. 19.00 będziemy się modlić za ofiary wykorzystania seksualnego.
  4. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na inwestycje w naszym sanktuarium.
  5. Stały grafik tygodniowej adoracji w naszym sanktuarium jest dostępny w zakrystii, jak i grafik prowadzenia rozważań stacji Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do wpisywania się grup parafialnych i poszczególnych osób.
  6. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 i 11.30 zapraszamy do kawiarenki przygotowanej przez nasze grupy parafialne.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.
  8. W tym tygodniu odszedł z naszej parafii do wieczności: Kazimierz Przybyła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…