12 września 2021 r. – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przeżywamy beatyfikację Prymasa Tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego i matki  Elżbiety Czackiej. Przez ich wstawiennictwo polecajmy Bogu intencje naszych serc. W tym tygodniu też przeżywamy Tydzień Wychowania, stąd polecajmy w modlitwie dzieci, młodzież i wychowawców. Zapraszamy dziś nieszpory o godz. 18.00.
  2. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. z homilią o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Wieczór Miłosierdzia, czyli Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w tym dniu rozpocznie się Mszą o godz. 18.00.
  3. W sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski. W tym dniu do Kalwarii Zebrzydowskiej pojadą małżeństwa z dziećmi z naszej parafii, aby modlić się o świętość rodzin.
  4. W ubiegłą niedzielę ks. Proboszcz z parafii Wniebowzięcia NMP uzbierał do puszek ofiary na remont cmentarza w wysokości 10.650 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  5. Przypominamy, że stały konfesjonał zostanie wznowiony od 1 października. Do tego czasu przez miesiąc wrzesień można skorzystać ze spowiedzi od poniedziałku do soboty w godzinach 17.00-17.45 w naszym sanktuarium.
  6. Wznawiamy msze rodzinne z udziałem dzieci w każdą niedzielę o godz. 11.30 i msze niedzielne dla młodzieży i studentów o godz. 18.30. Można zapisać dzieci i młodzież do naszych grup scholi i Liturgicznej Służby, które będą uświetniać powyższe Msze.
  7. Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary, które odbędzie się w naszym kościele przez 5 kolejnych wtorków, poczynając od 28 września.
  8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się za tydzień w niedziele po mszy św. o godz. 13.00.
  9. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na inwestycje w naszym sanktuarium.
  10. Rada Sołectwa Stawy Grojeckie informuje, że w dniu 13.09 w godzinach 17.00-19.00 w budynku GOPS będzie dyżur pełnił rachmistrz, który pomoże przy Spisie Powszechnym.
  11. Wszystkich parafianom dziękujemy za składane ofiary na cele sanktuarium i ofiarowane modlitwy i uczynki w intencji naszej wspólnoty parafialnej.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Rozalia Szczerbowska i Mieczysław Jarnot. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…