13 SIERPNIA 2023 r. – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nieszpory o godz. 18.00.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – uroczystośćśw. Maksymiliana, kapłana i męczennika oraz patrona naszej diecezji. O godz. 8.30 z parafii św. Maksymiliana wyruszy procesja do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, gdzie o godz. 10.30 przy Bloku 11 zostanie odprawiona Msza Święta.

we wtorek – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Rozkład Mszy Świętych według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy poświęcimy kwiaty, zioła i zboże. W tym dniu odpowiadając na apel biskupów będziemy modlić się za poszkodowanych wskutek powodzi, która nawiedziła Słowenię i będzie można złożyć ofiary do puszek na ten cel.

w czwartek – wspomnienie św. Jacka, kapłana i patrona naszej salezjańskiej inspektorii. Uroczysta Msza o godz. 11.30 w naszym sanktuarium.

w piątek – uczcimy Boże Miłosierdzie odmawiając koronkę po Mszy o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Jacka. Słowo Boże wygłosi do nas o. Tomasz Zamorski, dominikanin.

4. Zapraszamy na kolejny koncert w ramach „Boskiego Grania”, który odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 20:00 na placu św. Jacka. Po raz drugi tego lata wystąpi Studio Wokalne Voicesing (czyt. Wojsing). Zapraszamy!

5. W dniach 15-17 sierpnia zapraszamy na Jackowe Granie połączone z obchodami 125-lecia przybycia Salezjanów do Oświęcimia oraz 10-lecia ustanowienia św. Jana Bosko patronem Miasta Oświęcimia. W programie: bieg patronalny, rodzinna gra miejska, tańce integracyjne oraz uroczysta Eucharystia w środę o godz. 18.00 w naszym sanktuarium. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy! Prosimy parafian w miarę  możliwości o upieczenie ciast na tą uroczystość i dostarczenie ich w środę na portiernię.

6. Dziękuje pielgrzymom z naszej parafii, którzy pieszo czy na rowerze dotarli na Jasną Górę i polecali nasze intencje Matce Bożej.

7. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na renowację naszego sanktuarium.

8. Wszystkim parafianom i gościom uczęszczającym do naszego Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych życzymy dobrego wypoczynku.

9. W tym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: Franciszek Pasterak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…