14 MAJA 2023 r. – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz przy kapliczkach naszej parafii.
  2. Kalendarz liturgiczny:

od poniedziałku do środy – przypadają dni modlitw o urodzaje (tzw. Dni Krzyżowe). Prośmy o błogosławieństwo w czasie zasiewów i dla ludzkiej pracy.

we wtorek – święto Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika oraz patrona Polski. W tym dniu swoje imieniny obchodzi kl. Szymon, któremu życzymy obfitości Bożych łask.

w piątek – III piątek miesiąca, który uczcimy koronką do Miłosierdzia Bożego po Mszy o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – na Mszy o godz. 11.30 pierwszą komunię Świętą przyjmie 60 dzieci z naszej parafii. W sobotę o godz. 9.00 spowiedź dla dzieci i ich rodziców. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na inwestycje w naszym sanktuarium.

Od poniedziałku rozpoczniemy nowennę przed uroczystością odpustową NMP Wspomożenia Wiernych, którą będziemy odprawiać na Mszy o godz. 8.00 i 18.00, a od piątku na nabożeństwie majowym o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. Poprzez formularz na stronie naszej parafii można umówić się na spotkanie z radcą prawnym, kapłanem – psychologiem, pedagogiem i doradcą rodzinnym w powstałej Poradni Rodzinnej przy naszej parafii. Porady są darmowe i dotyczą spraw rodziny i małżeństwa. Wejście do Poradni od strony kancelarii.

4. Duszpasterstwo Osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 na Mszę Świętą do dolnego kościoła parafii św. Maksymiliana.

5. W sobotę o godz. 19.00 siostry Serafitki zapraszają na Wieczór Uwielbienia.

6. Parafia św. Maksymiliana organizuje wyjazd na Lednicę w dniach 2-4 czerwca. Szczegóły zapisów na plakatach i na stronie parafii.

7. W gablotach i na stronie parafii można zapoznać się z informacjami o organizowanych pielgrzymkach: w październiku do Medjugorje, w dniach 9-10 czerwca do Warszawy i Niepokalanowa, w niedziele 21 maja ogólnopolska pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę oraz pielgrzymki Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej i Róż różańcowych na Jasną Górę.

8. Po Mszy o godz. 10.00 udzielamy indywidualnego błogosławieństwa małżeństwom i zapraszamy do kawiarenki parafialnej.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

10. W tym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: Ewelina Borowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…