14 STYCZNIA 2024 r. – II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nieszpory o godz. 18.00. Zapraszamy!
  2. Kalendarz liturgiczny:

w środę – wspomnienie św. Antoniego, opata. W Kościele katolickim obchodzony jest Dzień Judaizmu;

w czwartek – nabożeństwo wieczorne ku czci MBWW o godz. 17.45.

w piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Mariusz Bąk – solenizantowi życzymy Bożych łask i opieki Maryi Wspomożycielki. Ks. Mariusz mszę imieninową odprawi w sobotę o godz. 8.00; z racji III piątku miesiąca nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30 w intencji zmarłych w wypominkach rocznych.

w sobotę – w tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz brat zakonny Sebastian Wiśniewski – solenizantowi życzymy Bożych łask i opieki Maryi Wspomożycielki.

– w dniach 18-24 stycznia będziemy przeżywać Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Za tydzień z kolei przypada Niedziela Słowa Bożego.

3. Aktualny rozkład wizyty duszpasterskiej jest dostępny na stronie parafii, w gablotach i w gazetce.

4. Jasełka Salezjańskie zagramy jeszcze w niedzielę 21 i 28 stycznia. Rezerwacji należy dokonywać jedynie mailowo. Szczegóły na plakatach.

5. Zapraszamy na koncert świąteczny zespołu „STIM” – 21 stycznia o godzinie 14.30 w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu.

6. W zakrystii można jeszcze nabyć nasze kalendarze parafialne.

7. Informacje na temat: Szkoły Biblijnej w naszej diecezji, katechez w bazylice w Hałcnowie czy innych wydarzeń religijnych można znaleźć na plakatach.

8. Msza o godz. 10.00: Dziś błogosławimy małżeństwa po tej Mszy Świętej i zapraszamy do kawiarenki przygotowanej przez nasze grupy parafialne.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

10. W tym tygodniu odszedł z naszej parafii do wieczności: Oskar Kukiełka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…