15 PAŹDZIERNIKA 2023 r. – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nabożeństwa różańcowe w naszym sanktuarium w tygodniu o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 18.00. Dziś przy kracie do puszki można wesprzeć biedną a uzdolnioną młodzież z racji XXIII Dnia Papieskiego.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,

we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

w środę – święto św. Łukasza, ewangelisty; w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Łukasz Wójcik i ks. Łukasz Krysmalski. Solenizantom życzymy Bożej opieki i wstawiennictwa Maryi Wspomożycielki.

w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana i patrona naszej diecezji. Z racji III piątku miesiąca odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego po Mszy o godz. 18.00

3. W poniedziałek o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące Jasełek Salezjańskich. Zapraszamy aktorów od 7 roku życia wzwyż.

4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Gościć będziemy ks. Andrzeja Polichta, który wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary do puszek na misje w Ukrainie.

5. W dniach 28-29 października organizujemy I Oświęcimski Festiwal Gospel dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapisy tylko do przyszłej niedzieli. Ulotki o wydarzeniu są przy gazetach.

6. Przy gazetach można zabrać kartki na wypominki, które wypełnione proszę składać w zakrystii lub kancelarii.

7. Owoce Misji Parafialnych:

Adoracja codzienna po Mszy o godz. 8.00 do Mszy wieczornej (od poniedziałku)

Peregrynacja obrazu bł. Rodziny Ulmów po rodzinach (dla chętnych, zapisy w zakrystii, zabieramy obraz po Mszy wieczornej i przynosimy na kolejny dzień na Mszę o godz. 18.00)

Obrazki Maryi Wspomożycielki jako pamiątkę misji parafialnych można zabrać sobie do domu po jednym na każdą rodzinę (przy ołtarzu św. Stanisława Kostki)

8. Msza o godz. 10.00 – dziś błogosławimy osoby chore i cierpiące.

9. Msza o godz. 10.00 i 11.30 – grupy Kolpinga oraz Koło Misyjne i ADMA zapraszają do naszej kawiarenki.

10. W tym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: Ryszard Karweta. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…