17 GRUDNIA 2023 r. – III NIEDZIELA ADWENTU

1. Zapraszamy dziś na nabożeństwo o godz. 18.00 z nowenną przed uroczystością Bożego Narodzenia, którą będziemy odprawiać na roratach, a Roraty w naszej parafii codziennie o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 8.00.
  2. W kancelarii po Mszach można nabyć świece wigilijne, opłatki oraz nasze kalendarze salezjańskie.
  3. Dziś kończymy akcję „Paczuszka dla maluszka”. Paczki przekażemy do Domu Matki i Dziecka w Bielsku-Białej.
  4. Już dziś zapraszamy małżonków obchodzących w tym roku swoje okrągłe jubileusze małżeństwa (5,10,15 lat itd.) na Mszę Święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich w niedziele Świętej Rodziny 31 grudnia o godz. 10.00. Imiona i nazwiska małżonków proszę zgłaszać w zakrystii do przyszłej niedzieli.
  5. Dziś na Mszy o godz. 10.00 błogosławimy osoby chore i cierpiące.
  6. Kawiarenka i Poradnia Rodzinna od dziś do niedzieli 7 stycznia będzie zamknięta.
  7. W ubiegłą niedzielę na Pomoc Kościołowi na Wschodzie zebrano 3724 zł. Bóg zapłać.
  8. W piątek przed świętami udamy się jeszcze do chorych, którzy wyrażają takie pragnienie i zostaną dodatkowo zgłoszeni.
  9. W niedziele 14 stycznia jest planowana premiera Salezjańskich Jasełek. Rezerwacji miejsc można dokonać mailowo. Szczegóły na stronie parafii i na plakatach.
  10. W poniedziałek i wtorek nie będzie całodziennej adoracji ze względu na przygotowanie naszego sanktuarium na święta. Prosimy o pomoc przy ubieraniu choinek we wtorek i w środę po Mszy wieczornej.
  11. W najbliższym tygodniu dyżuru w Stałym Konfesjonale NIE będzie, gdyż kapłani spowiadają w swoich parafiach. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii od poniedziałku do środy podczas każdej Eucharystii, w czwartek i piątek w godzinach 6.45-8.30 i 16.30-18.30, a w sobotę od 6.45 do 12.30 i 16.30-18.30 oraz w niedzielę – Wigilię spowiadamy podczas każdej Eucharystii.
  12. W przyszła niedziela to 4 niedziela Adwentu i zarazem Wigilia Bożego Narodzenia, stąd Msze Święte w naszym sanktuarium od godz. 6.00 do 11.30. Nie będzie Mszy o godz. 13.00 i 18.30.
  13. Dziś stowarzyszenie Oświęcimianie Oświęcimianom zaprasza na wigilię na rynku miasta o godz. 16.00.
  14. Od 8 grudnia do 2 lutego 2024 roku nawiedzając świątynie franciszkańskie i zatrzymując się przy żłóbku Świętej Rodziny możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. (podobnie i chorzy w domach wzbudzając akt żalu i ofiarowując swoje cierpienia) Odpust jest nadany w związku z 800 rocznicą ukazania tajemnicy Wcielenia przez św. Franciszka we włoskiej miejscowości Greccio.
  15. W tym tygodniu odeszła z naszej parafii do wieczności: Władysława Kowalska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
  16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.