18 LUTEGO 2024 r. – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu można składać do skarbony na kwiaty. Droga Krzyżowa w naszym sanktuarium w piątki o godz. 8.30, 17.15 i 19.00. W przy ołtarzu św. Stanisława Kostki jest wystawiona księga abstynencji i skarbona na jałmużnę wielkopostną.
  2. Kalendarz liturgiczny:

– w czwartek – święto Katedry św. Piotra, apostoła.

3. W piątek Apostolstwo Kobiet zaprasza na Mszę o godz. 18.00 i spotkanie do kawiarenki parafialnej.

4. W poniedziałek 26 lutego ks. Aleksander Karkoszka obchodzi swoje imieniny. Solenizantowi życzymy opieki Wspomożycielki i wielu łask Bożych. Mszę imieninową ks. Aleksander odprawi w sobotę 24 lutego o godz. 8.00. Zapraszamy!

5. Również w sobotę czuwanie w naszym sanktuarium. Z racji Mszy niedzielnej o godz. 18.00 różaniec odmówimy przed Eucharystią o godz. 17.30.

6. Stały grafik tygodniowej adoracji w naszym sanktuarium jest dostępny w zakrystii, jak i grafik prowadzenia rozważań stacji Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do wpisywania się grup parafialnych i poszczególnych osób.

7. W najbliższy czwartek zapraszamy do kościoła św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu na kolejną Mszę św. o godz. 18.30 z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne pod przewodnictwem Ojca Józefa Witko – franciszkanina z Pińczowa.

8. Bractwo Trzeźwości z Parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu serdecznie zaprasza na Drogę Krzyżową w intencji trzeźwości naszego narodu w sobotę 2 marca na terenie Muzeum  KL Birkenau w Brzezince. Początek o godz. 10.00 przy Bramie Śmierci. Po Drodze Krzyżowej zostanie odprawiona Msza Święta ok. godz. 13.30 w kościele św. Maksymiliana Męczennika.

9. Msza o godz. 10.00: Dziś błogosławimy osoby chore i cierpiące. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 i 11.30 zapraszamy do kawiarenki przygotowanej przez nasze grupy parafialne.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz dziękujemy za składane ofiary i życzymy wytrwałości w postanowieniach wielkopostnych.