19 LISTOPADA 2023 r. – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Wypominki w naszym sanktuarium odmawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego kapłana.

we  wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

w środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy oraz patronki muzyki kościelnej. Zapraszamy na wieczór ku czci św. Cecylii do sali teatralnej w czwartek o godz. 19.00.

w piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dunc-Lac i Towarzyszy.

3. W przyszłą niedzielę 26 listopada obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, który jest obchodzony w diecezji jako Światowy Dzień Młodzieży, oraz przypada święto patronalne Akcji Katolickiej.

4. Apostolstwo Kobiet zaprasza na Mszę o godz. 18.00 i spotkanie w piątek. Szczegóły na plakatach.

5. W niedziele po Mszach o godz. 10.00 i 11.30 błogosławimy osoby chore i cierpiące oraz zapraszamy do kawiarenki przygotowanej przez nasze grupy, a dziś to ADMA z Kołem Misyjnym i Kolping.

6. Zapraszamy do Adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, w dni powszednie od godz. 8.00 do 18.00. Z tej racji nabożeństwa do Maryi Wspomożycielki Wiernych w czwartki wieczorem będziemy odprawiać przed Mszą o godz. 17.30.

7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane dzisiaj na tacę, na inwestycje w naszym kościele. Dziękujemy za ofiary złożone do puszki: na nowy Krzyż na cmentarzu komunalnym – 2603.00 zł, dziękujemy także za złożone ofiary na pomoc Prześladowanym Chrześcijanom na Bliskim Wschodzie 3020.00 zł.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:

świętej pamięci Władysław Skrzypczyk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…