2 KWIETNIA 2023 r. – NIEDZIELA PALMOWA

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30. Dziś również o godz. 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski z rozważaniami papieskimi w racji 18 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Liturgiczna Służba i Schola organizuje kiermasz wielkanocny. W kancelarii po Mszy można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne.
  2. Od poniedziałku do środy dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej nr 1 i za Zaborza będą odbywały czas rekolekcji, które poprowadzą ks. Dariusz Porzucek i klerycy z Seminarium Salezjańskiego z Krakowa.
  3. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi ks. Ryszard, wikariusz parafii, którego polecamy Bożej Opatrzności i opiece naszej Maryi Wspomożycielki. Mszę imieninową ks. Ryszard odprawi w poniedziałek o godz.18.00.
  4. Harmonogram sakramentu pokuty i pojednania w Wielkim Tygodniu znajduje się w gablotkach i na stronie internetowej. W Niedzielę Zmartwychwstania nie ma dyżuru spowiedników.
  5. Ceremonie Triduum Paschalnego odbywać się będą według następującego porządku:

WIELKI CZWARTEK – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w tym dniu do godz. 23.00. W Wielki Czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

WIELKI PIĄTEK – obowiązuje post ścisły. O godz. 15.00 – zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny przed niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.15 w sanktuarium – Droga Krzyżowa. O godz.18.00 rozpoczęcie liturgii wielkopiątkowej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23.00.

WIELKA SOBOTA – jest dniem adoracji Najświętszego sakramentu w Grobie Pańskim. Koronka i nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30. Poświecenie pokarmów wielkanocnych w godzinach od 9.00 do 13.00 co pół godziny. O godz. 18.00 na placu św. Jacka rozpoczniemy liturgię Wigilii Paschalnej. Na liturgię prosimy przynieść świece.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – o godz. 6.00 Msza i procesja rezurekcyjna, która przejdzie ulicą Jagiełły i wokół Rynku Miasta. Prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów. W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 7.00. W poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

6. Na plakatach i na stronie internetowej można zapoznać się z akcjami organizowanymi przez naszą parafię: Kongres Maryjny w Rumii, pielgrzymka do Warszawy, pielgrzymka do Czech i Słowacji oraz spływ kajakowy dla rodzin.

7. W zakrystii grupy parafialne mogą się zapisać na adorację w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim, a parafian zachęcamy do wpisywania się na stoliku przy gazetach.

8. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Marian Tyran i Adam Przybyła. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…