2 LIPCA 2023 r. – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nieszpory dziś o godz. 18.00.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – święto św. Tomasza Apostoła

w czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy

w sobotę – wspomnienie św. Jana z Dukli kapłana

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

w czwartek  modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne.
w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00  do 18.00. Nie będzie Mszy św. o 17.00. Chorych odwiedzimy dopiero po wakacjach we wrześniu.

3. Deklarację ofiary na remont naszego sanktuarium z wpisem do Księgi Mszy Wieczystych można znaleźć przy gazetach i na stronie parafii w zakładce inwestycje.

4. Serdecznie zapraszamy na wakacyjne koncerty na Placu św. Jacka w ramach „Boskiego Grania”. Koncerty będą odbywały się co tydzień w piątek o godz. 20:00. W dniu 7 lipca wystąpi Zespół „Łaska”, złożony z młodzieży przygotowującej się do wyjazdu na ŚDM w Lizbonie. Cykl koncertów zakończymy 25 sierpnia.

5. Zapraszamy na 40. Oświęcimską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę, w dniach 7-11 sierpnia. Zapisy do naszej grupy żółtej będą się odbywały w Biurze Oratorium, w tygodniu bezpośrednio poprzedzającym pielgrzymkę, w dniach 31 lipca (poniedziałek) do 4 sierpnia (piątek) w godz. 16:00-18:00, a w sobotę 5 sierpnia w godz. 10:00-12:00.

6. Zapisy na Pielgrzymkę rowerową do Częstochowy w dniach 9-14.08 można dokonywać przez złożenie kart zgłoszeniowych, które są dostępne w zakrystii.

7. Zarząd Województwa zapraszają na Małopolski Festiwal Smaku, który będzie 9 lipca na terenie stadionu KS Górnik Brzeszcze w Brzeszczach w godz. od 11:00 do 20:00 szczegóły na plakatach w gablotkach.

8. W kościele św. Maksymiliana od 19 czerwca do 17 lipca w odbędzie się 5 koncertów organowych. Serdecznie zapraszamy

9. Poradnia Rodzinna przy naszej parafii w okresie wakacyjnym będzie nieczynna.

10. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie otwarta w poniedziałek w godzinach 9.00-10.30 i w czwartek w godzinach 16.00-17.45.

11. Dziś po Mszy o godz. 10.00 błogosławimy młodzież. Parafialna kawiarenka w okres wakacji będzie nieczynna.

12. Wszystkim parafianom i gościom uczęszczającym do naszego Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych dziękujemy za składane ofiary i życzymy dobrego wypoczynku.