2 STYCZNIA 2022 r. – NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1. Dziś o godz. 16.00 koncert kolęd w naszym sanktuarium, a godz. 18.00 nieszpory.
  2. W czwartek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozkład Mszy Świętych według porządku niedzielnego. Uroczysta Msza Święta z orszakiem Trzech Króli po placu Św. Jacka o godz. 11.30. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. W tym dniu premiera Salezjańskich Jasełek o godz. 16.00. Kolejne spektakle: 8,9,15,16 i 31 stycznia o godz. 16.00. Rezerwacji miejsc można dokonać jedynie telefonicznie lub mailowo. W Święto Trzech Króli młodzież z naszej parafii i oratorium przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie organizuje kiermasz „pakietów Trzech Króli” (kadzidło + kreda) i ciast. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na pokrycie kosztów wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w 2023 roku. Kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowujące do ŚDM w Lizbonie odbędzie się w sobotę 8.01 o godz. 16.00 w oratorium. W czwartek przypada też 8 rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry księdza biskupa Romana Pindla.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza Święta dodatkowo o godz. 17.00. Wznawiamy też po świętach stały konfesjonał. Spowiadamy w tym dniu na Mszach Świętych i od godz. 15.00. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w lutym.
  4. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na Mszę Świętą w niedzielę 9.01 o godz. 15.00 w dolnym kościele parafii św. Maksymiliana.
  5. Oratorium św. Jana Bosko oraz parafia zapraszają do udziału w półkoloniach salezjańskich w pierwszym i drugim tygodniu ferii oraz w zimowisku w Wiśle w dniach 24-29 stycznia.
  6. Schola i LS dziękują parafianom za wsparcie udzielone na kiermaszu świątecznym. Uzbierano 3300 zł. Dziękujemy ogromnie rodzicom, ks. Janowi Staszelowi i ks. Krzysztofowi Papierzowi. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze parafialne na rok 2022.
  7. Dziękuję ks. Ryszardowi i Apostolstwu Kobiet za przeprowadzenie akcji „Paczuszka dla maluszka”. Paczki trafiły do samotnych matek z dziećmi z domów w Bielsku-Białej i Wadowic. Podziękowanie znajdują się na tablicy ogłoszeń.
  8. Dziękujemy za zgłoszenia odwiedzin duszpasterskich. Zgłosiło się ok.  90 rodzin, do których udamy się w styczniu po wcześniejszym ustaleniu terminu. Pozostałych parafian zapraszamy na Mszę Święte z błogosławieństwem kolędowym w tygodniu o godz. 18.00:

W poniedziałek 3.01 – mieszkańców ulic: Graniczna, Pod Dębem, Podlas, Porębska, Przedzieleń, Węgielnik i Wodna.

Wtorek 4.01mieszkańców ulic: Akacjowa, Grojecka (od Szkoły do obwodnicy), Jezioro, Rowerowa, Pod Górką, Wójtowiec.

Środa 5.01- mieszkańców ulic: Azaliowa, Błękitna, Borowiec, Cisowa, Grabowa, Grojecka (od obwodnicy do Borowca), Jałowcowa, Jarzębiny, Jaśminowa, Jaworowa, Jutrzenki, Kalinowa, Letnia, Magnolii, Makowa, Ogródkowa, Osiedlowa, Pionierów, Polna, Rolnicza, Słoneczna, Sosnowa, Wiosenna, Witaminka, Wrzosowa.

Piątek 7.01 – mieszkańców ulic: Batorego, Kwiatów Polnych, Paździory, Porębskiego, Przy Potoku, Wąwóz, Zaborska. Grafik znajduje się na stronie parafii i w gablocie przed Kościołem.

9. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rok jubileuszowy w naszej parafii. Miesiąc styczeń to czas błogosławieństw dzieci. Stąd od przyszłej niedzieli będziemy błogosławić dzieci na Mszach o godz. 10.00 i 11.30. Więcej informacji na stronie i plakatach.

10. Taca inwestycyjna przed świętami wyniosła 11187 zł. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Cena Gościa Niedzielnego wzrosła do 8 zł.

12. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: Zbigniew Stuglik, Paweł Kaim, Arkadiusz Kowalik, Władysław Kęska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…