20 LUTEGO 2022 r. – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nieszpory dziś o godz. 18.00. Dziś po każdej mszy odśpiewamy suplikację wypraszając pokój na świecie, zwłaszcza na Wschodzie.
  2. Katechezy w naszym sanktuarium w poniedziałki i czwartki o godz. 18.45.
  3. We wtorek święto katedry św. Piotra i spotkanie modlitewne o godz. 18.45.
  4. W czwartek czuwanie przed obrazem naszej Maryi Wspomożycielki, które rozpoczniemy godzinkami do NMP o godz. 17.30, następnie Msza o godz. 18.00 w intencji czcicieli Maryi, grup parafialnych i dobrodziejów, a po niej różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. Marek Rusek, obecny proboszcz salezjańskiej placówki w Polanie, który też zbierze ofiary na tamtejszy Kościół.
  5. W piątek o godz. 18.00 Msza Święta i spotkanie Apostolstwa Kobiet.
  6. W sobotę swoje imieniny obchodzą ks. Aleksander Karkoszka, ks. Mirosław Gajda i ks. Mirosław Pieprzyca. Solenizantom życzymy opieki naszej Wspomożycielki i błogosławieństwa Bożego. Mszę Świętą imieninową odprawi ks. Aleksander w sobotę o godz. 8.00.
  7. W zakrystii można zapisać się na prowadzenie rozważań stacji drogi krzyżowej w poszczególne piątki Wielkiego Postu.
  8. W miesiącu lutym błogosławimy chorych na Mszach Świętych o godz. 10.00 i 11.30.
  9. W zakrystii można się zapisać na misterium Męki Pańskiej wystawiane przez alumnów Wyższego Seminarium Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie, które odbędzie się w sobotę 26 marca. Koszt to 65 zł.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy bocznym wyjściu z Kościoła można zabrać maseczki według uznania.
  11. W tym tygodniu odeszli z naszej parafii: Mieczysław Klaja, Andrzej Gajdzicki i Irena Zapała. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…