20 SIERPNIA 2023 r. – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – ODPUST KU CZCI ŚW. JACKA

1. Dziś nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża.

we wtorek – wspomnienie NMP, Królowej.

w czwartek – święto Bartłomieja, apostoła. W tym dniu czuwanie w naszym sanktuarium przed obrazem Wspomożycielki, które rozpoczniemy o 17.30 godzinkami ku czci NMP, o godz. 18.00 Msza Święta i procesja różańcowa po placu św. Jacka, a zakończymy słodkim poczęstunkiem. Czuwanie poprowadzi ksiądz proboszcz z parafianami z Grojca.

w sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze z kazaniem o godz. 7.00 i 8.00.

3. Zapraszamy na ostatni koncert w ramach „Boskiego Grania”, który odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 20:00 na placu św. Jacka. Tym razem wystąpi Monika Suhs, Olga Możdżeń-Wielgosz, Szymon Wielgosz i Kamil Zajda.

4. W ubiegłą niedzielę na poszkodowanych wskutek powodzi na Słowenii uzbieraliśmy 4510 zł. Bóg zapłać.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu pomogli w przeżyciu uroczystości ku czci patrona miasta – św. Jana Bosko i Jackowego Grania.

6. Wszystkim parafianom i gościom uczęszczającym do naszego Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych życzymy dobrego wypoczynku.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Joanna Klimkowicz i Andrzej Kuczkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…